Bóg zaspokaja nasze potrzeby

Czasem mamy dziwne przekonanie, że czegoś bardzo potrzebujemy. Uważamy, że musimy coś kupić, mieć, posiadać. Jeśli tej myśli nie zaspokoimy, odczuwamy pustkę oraz dyskomfort. Zdarza się nawet, że gdy widzimy, kogoś kto zaspokaja swoje zachcianki, nasze serce ogarnia smutek i zazdrość. Ciągle chcemy więcej i więcej, niezależnie od posiadanej ilości nie mamy dość. To nie podoba się Bogu.

Zastanówmy się nad tym, czy naprawdę to, co wydaje nam się niezbędne, jest takie w rzeczywistości. Czy jest to rzeczywista potrzeba, którą musimy zaspokoić? Czy naprawdę polepszy ona nasze życie, wpłynie na jego jakość? A może to tylko jedna z naszych zachcianek, żeby przypodobać się innym ludziom?

Jak sądzisz, czy Bóg zaspokoi naszą każdą zachciankę? A może zaspokaja konkretny rodzaj naszych potrzeb?

 I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą wam dodane.

Łk 12, 29-31

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego odczuwamy dyskomfort, gdy ktoś posiada coś czego my nie posiadamy

  • czy Bóg da nam wszystko o co prosimy

  • dlaczego nasze serce czasem ogarnia smutek i zazdrość

  • kiedy Bóg wysłuchuje naszych próśb

Czy czujesz Bożą obecność na co dzień? Czy wierzysz, że nasz Ojciec chce dla Ciebie wszystkiego co najlepsze i ma dla Ciebie przygotowany plan?  Czy jesteś gotowy poddać się Jego woli i otworzyć na dobrodziejstwa, które przygotował dla Ciebie?

>