Bóg pragnie intymności – Abraham część 3

Z tego filmu dowiesz się:

  • Czego pragnie Bóg i na czym Mu zależy
  • Jak Bóg nas prowadzi
  • Co się dzieje, gdy decydujemy się iść za Bożym głosem
  • Jak wypełniają się Boże Obietnice

Kiedy Abraham decyduje się zostawić wszystko co ma i iść za Bogiem, otrzymuje od Boga obietnicę błogosławieństwa. Nie otrzymuje jednak wszystkiego od razu. Na pewne rzeczy potrzeba czasu, aby się wypełniły. Bóg jednak podczas tej wędrówki pokazuje mu się coraz bardziej i prowadzi go. Najpierw Abraham Go słyszał, a teraz Go widzi. Abraham poznaje coraz bardziej Boga i rozwija się jego przyjaźń z Nim.

Podobnie jest w naszym życiu, kiedy my stawiamy kroki wiary, Bóg nam się odsłania. Widzimy więcej, wyraźniej, lepiej. Wchodzimy na głębszy poziom relacji z Nim. Abraham miał pewien problem. Nie miał potomka. To zapewne było czymś, o czym myślał nieustannie. Nie zatrzymało go to jednak, by iść za Bogiem. My też mamy swoje sprawy, o których nieustannie myślimy i przedstawiamy je Bogu. Czy Bóg nas słyszy i widzi nasze potrzeby? Czy chce tylko byśmy realizowali jego cele? Jak to jest, gdy idziemy za Bogiem, gdy decydujemy się Go słuchać i stawiać z Nim kroki? Co się wtedy dzieje podczas tej wędrówki? Czego chce od nas Bóg? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to posłuchaj filmiku poniżej.

I Abraham wziął swoją żonę Saraj, Lota, syna brata swego, i cały dobytek, który zgromadzili, i dusze, które nabyli w Charanie, i wyszli, aby udać się do ziemi Kanaan; i przybyli do ziemi Kanaan.

Abraham przeszedł tę ziemię aż do miejsca Sychem, do równiny More. Na tej ziemi byli wówczas Kananejczycy. I Pan ukazał się Abramowi, i powiedział: Twemu potomstwu dam tę ziemię. I Abram zbudował tam ołtarz dla Pana, który mu się ukazał. 

Rdz 12,5-7

A czy Ty masz swoje osobiste przemyślenia i doświadczenia na temat tego jak prowadzi Cię Bóg? Jeśli tak, to podziel się proszę w komentarzu poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.