Bóg nie zapomniał o tobie!

Udostępnij:

Czasem kiedy patrzymy przez pryzmat czubka własnego nosa, wydaje nam się, że mamy w życiu źle. Ciągle narzekamy, że nie jesteśmy ważni dla innych, zarabiamy za mało i czujemy, że życie rzuca nam kłody pod nogi. Porównujemy się z innym ludźmi, którym “się udało”, że są bogaci, wykształceni, osiągają sukcesy, są lubiani.

Jednak Bóg ma dla każdego z nas plan. Każde swoje dziecko traktuje z taką samą uwagą i miłością. On wzywa Cię, abyś zasiadł z Nim do stołu królewskiego, chce, by nigdy niczego Ci nie brakowało.

Dziś mam dla Ciebie wyjątkowy przykład Bożej miłości. Opowiem Ci historię Mefiboszeta – człowieka, który dużo wycierpiał i wiele razy czuł się odrzucony.

I rzekł do niego Dawid: Nie bój się, gdyż chcę ci wyświadczyć łaskę ze względu na twego ojca, Jonatana. Chcę ci zwrócić całą posiadłość ziemską Saula, twego dziadka, ty sam zaś będziesz jadał u mojego stołu po wszystkie czasy.
2 Sm 9,7

 Z tego filmu dowiesz się:

  • jak Bóg dostrzega nawet najmniej znaczącego człowieka
  • jak cieszyć się z Bożej miłości
  • jak traktować z szacunkiem innych ludzi
  • co to znaczy być szczodrym względem innych

Po tym poznaliśmy miłość, że On za nas oddał życie swoje; i my winniśmy życie oddawać za braci.
1 J 3,16

Jaka refleksja pojawiła się w Twojej głowie po tym filmie? Czy nadal wydaje Ci się, że Bóg nie pamięta o Tobie? Czy pamiętasz chwile, gdy czułeś się przez Boga kochany?

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.