Bóg daje siebie w prezencie – Abraham część 6

Z tego filmu dowiesz się:

  • Jak wypełniają się obietnice dane od Boga
  • Co zrobić, gdy pojawiają się wątpliwości
  • Jak radzić sobie z niepokojem i lękiem

Często uzależniamy swój spokój, swoje szczęście od tego, czy mamy to, co chcemy albo czy nam się dobrze układa w życiu. Gdy coś nie dzieje się po naszej myśli, dopada nas zniechęcenie i ta sytuacja mocno determinuje nasze zachowanie. Oczekujemy wtedy od Boga, że On da nam to, czego pragniemy, a gdy tak się nie dzieje, prowadzi nas to do miejsca niewiary i smutku. A przecież On sam jest dla nas największą wartością i najpiękniejszym prezentem.

Na kartach Biblii czytamy, że Abraham również był w trudnym miejscu. Chciał mieć potomka i to było jego główne pragnienie. Miał nadzieję, że Bóg mu pomoże, gdyż otrzymał od Boga taką obietnicę i czekał, aż ona się wypełni. Być może w tym czasie, gdy czekał i nic się nie działo fizycznie, też miał wątpliwości w swoim sercu i zadawał pytania Bogu: czy ta obietnica na pewno jest dla mnie? czy dobrze usłyszałem? kiedy się to stanie? jak długo będę czekał? czy zasługuję na to? My również mamy w głowie różne pytania i watpliwości, gdy nie wypełniają się obietnice dane nam przez Boga. To jest normalne. Jesteśmy ludźmi i Bóg to wie! Jednak jak mamy postępować w takich momentach, co robić? Aby znaleźć odpowiedź, posłuchaj odcinka vlogowego “Bóg daje siebie w prezencie”.

Po tych wydarzeniach słowo PANA doszło do Abrama w widzeniu: Nie bój się Abramie. Ja jestem Twoją tarczą i twoją niezmiernie obfitą nagrodą.

Rdz 15,1

A Ty, czy doświadczyłeś już wypełnienia Bożych obietnic w swoim życiu? A może ciągle czekasz na to, aż się wypełnią? Może właśnie teraz zmagasz się z wątpliwościami? Podziel się proszę w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.