Projekty

Chrześcijanie w Pakistanie nie mają łatwego życia. Prześladowania, więzienia, zamachy bombowe, podpalenia kościołów, to ich codzienność. Mamy na sercu, by wspierać ich w głoszeniu Dobrej Nowiny oraz w pracy misyjnej na terenie fabryk cegieł, w sierocińcach, lokalnych kościołach. Przywozimy im jedzenie, ubrania i Biblie.

Podczas naszej wyprawy do Pakistanu udało nam się nawiązać współpracę z chrześcijańską fundacją, dzięki której mogliśmy rozpocząć realizację trzech projektów pomocowych na rzecz Pakistańczyków:

1. Podaruj Wolność – wykupywanie rodzin pracujących niewolniczo w fabrykach cegieł
2. Podaruj Przyszłość – otwieranie szkół dla dzieci pracujących w fabrykach cegieł
3. Podaruj Wodę – budowanie studni z czystą wodą dla całych wiosekKościół Uliczny to wynik naszej pracy streetworkerskiej na ulicach Gdańska. Razem z moim mężem Maćkiem docieramy do ludzi z miłością i ewangelią tam, gdzie oni są – na ulicy. Inspiracją dla tej inicjatywy jest osoba Jezusa Chrystusa, który głosił Królestwo Boże w mocy znaków i cudów, zazwyczaj pod gołym niebem. Karmimy głodnych, przytulamy smutnych, ubieramy zziębniętych, modlimy się o chorych i zniewolonych.

Nasza inicjatywa jednoczy chrześcijan z różnych kościołów i tworzy nieformalną wspólnotę opartą na braterskiej miłości i szacunku dla wzajemnej różnorodności. Spotykamy się na cotygodniowych spotkaniach na ulicy, by być razem, by się pokrzepiać i zachęcać.Paweł Huk objechał świat, pracował w wielu prestiżowych instytucjach, ale swoją życiową misję znalazł w Afryce, gdzie założył sierociniec. Powołanie Pawła streszcza się w słowach: Chcę pomagać dzieciom, których życie jest tutaj warte mniej niż koza.

Celem misji New Hope Africa jest zobaczyć jak dzieci, które są pod opieką sierocińca prowadzą normalne, szczęśliwe życie. Paweł często wybiera się do miasta w nocy, aby szukać dzieciaków, które śpią na ulicach. Gdy widzi pięcioletnie maluchy skulone w kłębek, zabiera je do ośrodka. Jego praca jest heroiczna i wpierana jedynie przez ludzi dobrego serca.

Mam przywilej wspierać działalność Pawła i jego współpracowników. Można zmieniać świat zatrzymując się przy jednym małym dziecku na ulicach Kenii.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.