Świadkowie uwolnieni ze szponów religii

Dzisiejszy odcinek podcastu Tłusta Owca to poruszająca rozmowa z Beniaminem i Moniką, byłymi Świadkami Jehowymi, którzy opowiedzieli o swojej drodze życiowej i duchowych poszukiwaniach. Podczas rozmowy Beniamin i Monika dzielą się swoimi doświadczeniami i odkryciem, które doprowadziło ich do decyzji o opuszczeniu zboru. Głębokie zrozumienie oficjalnego nauczania Świadków Jehowy zderzyło się w końcu z ich własnymi przekonaniami opartymi na rzetelnej interpretacji Słowa Bożego. To doprowadziło do podjęcia trudnej, bądź co bądź, decyzji i odejścia z organizacji. Mamy tu też opowieść o nowej drodze, którą obydwoje zdecydowali się podążać.

Dziś, jako wolni od związków z konkretną religijną strukturą, Beniamin i Monika odkrywają swoje własne spojrzenie na wiarę i osobistą relację z Bogiem. Ta rozmowa przypomina nam o sile wolności, autentyczności i odwagi w poszukiwaniu własnej drogi do Boga. Oraz istocie duchowej podróży każdego człowieka. Każdy ma prawo szukać, badać i odkrywać swoje własne przekonania. Ich historia pokazuje, że nawet w obliczu trudnych decyzji i zmian, można odnaleźć spokój i szczęście. Kierując się własnym sumieniem oraz wewnętrznym głosem, który w odpowiednich warunkach podporządkowuje się Duchowi Świętemu, odnajdujemy Boga żywego. Oni to zrobili. Chwała Bogu!

Dziękuję Beniaminowi i Monice za podzielenie się swoją historią, która z pewnością dotknie wielu słuchaczy i skłoni do refleksji nad własną drogą duchową.

Monika i Beniamin Duray

Monika i Beniamin Duray z Agatą Strzyżewską

Dobre linki:

Kontakt z Moniką i Beniaminem: FUNDACJAKUBEKWODY@GMAIL.COM

INSTAGRAM

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.