Kotwice mojej wiary

O czym jest ten odcinek:

Czasami obserwuję, kiedy chrześcijanie mają różne etapy w swoim życiu. Mają etap gorącej miłości, kiedy poznają Jezusa, zaczynają czytać Biblię, mają wspaniałe doświadczenia z Bogiem i opowiadają o tych doświadczeniach innym ludziom. To jest wspaniały okres takiej gorącej miłości i zakochania się w Bogu. Ale później, jest następny etap, kiedy przychodzą różne obciążenia, prześladowania, problemy, trudności, momenty niezrozumienia. Takiego etapu doświadczył każdy chrześcijanin. Wtedy często zadajemy sobie pytania: 

Dlaczego w moim życiu dzieją się złe rzeczy pomimo tego, że wierzę w Boga? 

Czy Bóg mnie kocha? 

Dlaczego zdarzyło się to akurat mnie? 

Oczekujemy od Boga natychmiastowych cudów, a jeśli ich nie widzimy, to wiele osób się zniechęca, dystansuje i wycofuje.

W tym podcaście opowiadam o tym, co mnie trzyma przy Bogu, co jest takim punktem niezmiennym w moim patrzeniu na Boga i co sprawia, że przy Nim trwam i wzrastam, że czerpię od Niego coraz więcej, nie zniechęcam się i nie mam wątpliwości, pomimo, że chodzę już za Nim 29 lat.

Dzielę się jak przechodzę trudne sytuacje, jak reaguję, gdy nie widzę przełomu w sprawach o które się modlę, na czym się wtedy koncentruję i jak dostrzegam Boga w moich ciemnych dolinach. Opowiadam też o głównych powodach tego, dlaczego ludzie tracą wiarę w takich momentach, wycofują się i dystansują.

Co pomaga mi przechodzić zwycięsko przez te wszystkie lata chodzenia za Bogiem i nie wycofywać się, ani odchodzić od Niego? 

Posłuchaj!

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

7 Komentarzy

 1. Ania pisze:

  Dziekuje za ten odcinek Agatko, byl dokladnie tym czego potrzebowalam dzis uslyszec aby odsunac nie zrozumialy niepokoj i spowrotem s kierowac oczy na mojego Boga. Dziekuje i Blogoslawie Ciebie i to co robisz

  1. Agata pisze:

   Chwała Panu Bogu!

 2. Renata pisze:

  Bardzo dziękuję za ten wykład. Wiele spraw, o których mówiłaś znam z własnego doświadczenia. Szczególnie ważny był dla mnie fragment o sprzecznościach w Biblii i trudnych fragmentach, których nie rozumiemy. Często w rozmowie z ludźmi niewierzącymi, którzy podnosili ten temat próbowałam „bronić” Boga, zazwyczaj dość nieudolnie, używając argumentów, które niewiele im mówiły. Dziś wiem, że mogę po prostu przyznać się do tego, że pewnych rzeczy nie rozumiem ponieważ Bóg jest mądrzejszy i suwerenny, a moje poznanie jest cząstkowe.

  1. Agata pisze:

   Dokładnie tak. Najważniejsze to być prawdziwą, nie udawać. Bóg i tak się przez nas uwielbi!

 3. Iwona pisze:

  Serdeczne dzięki Agata.❣️Bardzo cenne i dojrzałe spojrzenie, które pokazuje mi gdzie i jakie popełniłam błędy – tzn niby wiedziałam ale gdy ktoś inny nazywa je po imieniu to łatwiej je dostrzegam . Dalszego prowadzenia ❤️

  1. Agata pisze:

   Tak, potrzebujemy to usłyszeć wypowiedziane innymi ustami. Wtedy jakoś lepiej to do nas dociera 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.