Szkoła, która da się lubić

O czym jest ten odcinek:

Każdy kochający rodzic chciałby, aby jego dzieci rozwijały się i rosły w zdrowym środowisku. Dla nas chrześcijan, idealnym miejscem dla naszych pociech jest takie, które uczy ich chrześcijańskich wartości. Niewątpliwie miejscem, w którym nasze dzieci spędzają najwięcej czasu i które ma ogromny wpływ na ich rozwój jest przedszkole, a potem szkoła.

W szkole publicznej, każdy wnosi swój system wartości i jest tam pod tym względem „miszmasz”. Na szczęście istnieją w naszym kraju szkoły, żłobki i przedszkola, tworzone przez ludzi wierzących, w których oprócz nauki matematyki, biologii, czy fizyki, są przekazywane dzieciom chrześcijańskie wartości. Istnieją takie miejsca edukacji, gdzie nauczyciel schodzi do poziomu dziecka po to, by je inspirować, zachęcać, jak najlepiej prowadzić i dawać mu przykład.

W tym odcinku podcastu Tłusta Owca, rozmawiam z Beatą Szulc, która jest dyrektorem chrześcijańskiej szkoły „Montessori” w Gdańsku oraz chrześcijańskiego Liceum Ogólnokształcącego „ChALO”. Rozmawiamy o tym, jak się narodził w niej pomysł chrześcijańskiej szkoły i jak z kilkunastu uczniów na początku działalności, przez dziesięć lat, urosła ona do ponad tysiąca. 

Beata opowiada jak stawiała pierwsze kroki budując ten ogromny projekt, jak Bóg ją prowadził krok po kroku i zaopatrywał we wszystko, co było na dany moment potrzebne, by dziś prowadzone przez nią szkoły i przedszkola, znalazły się w tym miejscu, w którym są.

Beata podkreśla, że chrześcijaństwo, to jest dla niej kręgosłup i filtr. Do niego właśnie przykłada każdy element szkoły i stara się jak najlepiej połączyć edukację Montessori z chrześcijaństwem. Jak mówi mój Gość podcastu: „celem edukacji Montessori jest to, żeby zainspirować, pokazać kawałek i efekt jest wtedy, kiedy dziecko chce dalej zgłębiać i badać rzeczywistość”. Dla Beaty najważniejsze jest, aby w jej placówkach edukacyjnych inspirować uczniów, rozwijać ich, dawać przykład i okazywać wszystkim Bożą miłość.

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.