Jak się modlić?

O czym jest ten odcinek:

Wiele osób uczy się od innych ludzi jak uwielbiać Boga. Słuchamy i obserwujemy innych wierzących i zaczynamy się tak samo modlić, śpiewać, podnosić ręce. Tymczasem kluczem do modlitwy jest nie to, żeby naśladować innych, ale żeby zbudować z Bogiem prawdziwe, intymne relacje, przebywać w Jego Obecności i stać się uczniem Jezusa.

Można modlić się w rożny sposób – pisać wiersze, tańczyć, śpiewać… Tak naprawdę są nieograniczone możliwości. Różne są też rodzaje modlitwy. Jedną z nich jest modlitwa chwalebnego uwielbienia. Aby prawdziwie uwielbiać Boga, musimy Go najpierw poznać i wiedzieć jaki On jest. Przyjaźń i bliskość z Bogiem jest podstawą i kluczem do tego, by Go uwielbiać.

Z moim gościem – Piotrem Płechą, rozmawiam właśnie na temat modlitwy. Piotr 35 lat temu po spotkaniu z Jezusem zaangażował się w Królestwo Boże.

Od 28 lat zajmuje się uwielbieniem, a od 19 lat prowadzi służbę uwielbienia Misja 22:22. Przez 10 lat współpracował z zespołem TGD. Jest też pastorem wspólnoty Misja 22:22. Aktualnie prowadzi 2 szkoły internetowe na które jeszcze można się zapisać.

Są to: Szkoła Biblijna Online i Szkoła Służby Uwielbienia. Można go też posłuchać o 20:00 na jego fanpage’u FB na tzw. Kolacji Czwartkowej.

Piotr w tym odcinku dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem chodzenia z Bogiem, tym jak na co dzień szuka bliskości z Nim i czym jest esencja modlitwy. Opowiada jak uczyć się prawdziwego, biblijnego uwielbienia. Najbardziej fascynuje go modlitwa chwalebnego uwielbienia – to centrum życia Piotra.

Jego powołaniem jest uczenie innych, jak wchodzić w Obecność Bożą, jak uwielbiać Boga i jak komunikować się z Nim.

Zapraszam do posłuchania kolejnego odcinka!

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.