Jak się modlić?

O czym jest ten odcinek:

Wiele osób uczy się od innych ludzi jak uwielbiać Boga. Słuchamy i obserwujemy innych wierzących i zaczynamy się tak samo modlić, śpiewać, podnosić ręce.  Tymczasem kluczem do modlitwy jest nie to, żeby naśladować innych, ale żeby zbudować z Bogiem prawdziwe, intymne relacje, przebywać w Jego Obecności i stać się uczniem Jezusa. 

Można modlić się w rożny sposób – pisać wiersze, tańczyć, śpiewać… Tak naprawdę są nieograniczone możliwości. Różne są też rodzaje modlitwy. Jedną z nich jest modlitwa chwalebnego uwielbienia. Aby prawdziwie uwielbiać Boga, musimy Go najpierw poznać i wiedzieć jaki On jest. Przyjaźń i bliskość z Bogiem jest podstawą i kluczem do tego, by Go uwielbiać.

Z moim gościem – Piotrem Płechą, rozmawiam właśnie na temat modlitwy. Piotr 35 lat temu po spotkaniu z Jezusem zaangażował się w Królestwo Boże. 

Od 28 lat zajmuje się uwielbieniem, a od 19 lat prowadzi służbę uwielbienia Misja 22:22. Przez 10 lat współpracował z zespołem TGD. Jest też pastorem wspólnoty Misja 22:22. Aktualnie prowadzi 2 szkoły internetowe na które jeszcze można się zapisać. 

Są to: Szkoła Biblijna Online i Szkoła Służby Uwielbienia. Można go też posłuchać o 20:00 na jego fanpage’u FB na tzw. Kolacji Czwartkowej. 

Piotr w tym odcinku dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem chodzenia z Bogiem, tym jak na co dzień szuka bliskości z Nim i czym jest esencja modlitwy. Opowiada jak uczyć się prawdziwego, biblijnego uwielbienia. Najbardziej fascynuje go modlitwa chwalebnego uwielbienia – to centrum życia Piotra. 

Jego powołaniem jest uczenie innych, jak wchodzić w Obecność Bożą, jak uwielbiać Boga i jak komunikować się z Nim.

Zapraszam do posłuchania kolejnego odcinka!

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Kasia pisze:

  Chodzę z Bogiem 8 lat ale nigdy jeszcze nie słyszałam tak jasnego przekazu by oddzielać nasze duszewne przeżycia w uwielbieniu od tego prawdziwego powodu uwielbiania.Bardzo odświeżające i wartościowe nagranie, dziękuję. Ps:bardzo proszę o info.jaka to piosenka( po aramejsku?) / melodia, rozpoczyna podcast.

 2. Dorota pisze:

  Z niecierpliwością wyczekuję każdego nowego odcinka i znowu się nie zawiodłam. Wspaniała inspirująca rozmowa. Dziekuje.

  1. Agata pisze:

   Dziękuję Dorotko 🙂

 3. Monika jec pisze:

  Agata Możesz Też Rozmawiać W Podcast Z Innymi Osobami Nawet Co Poniedziałek Z Każda, Ale Po Dwa Razy Nawet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.