O amputowaniu duszy, teatrze i pisaniu bajek

O czym jest ten odcinek:

Kiedy poznajemy osobiście Jezusa i przekazujemy Mu władzę nad swoim życiem, często myślimy, że nic z nas już nie zostaje; że musimy wyrzec się tego, kim jesteśmy, tego, kim nas stworzył Bóg. Jednak On w swojej wielkiej miłości celowo uczynił nas tak unikatowymi i pragnie tego używać, aby przez nas przemieniać świat. 

Cieszka przeszła długą i krętą drogę w odkrywaniu tego, jak jej wrażliwość i miłość do teatru, którą nosi w sobie, może służyć Bożemu Królestwu. Dziś za pomocą sztuki opowiada ludziom historie, które poruszają serca i przyciągają ich do Boga.

W dzisiejszym odcinku mówimy o tym, po co Bóg stworzył nas tak różnymi i jak możemy czynić z tego użytek na co dzień. O tym, jak odkrywać Boże powołanie i poszerzać swoje zrozumienie Boga i Jego metod działania. Rozmawiamy o pięknie stworzenia, korzystaniu z darów i nie marnowaniu okazji do bycia Bożym narzędziem.

 
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

14 Komentarzy

 1. Krystyna pisze:

  Piekna, madra, fascynujaca zawsze Cieszka. Wspaniala rozmowa i, oczywiscie, inspirujaca.

 2. Ula pisze:

  Ja jestem taka osoba ktora wyrwala sie z systemu tego zycia i pragnie kroczyc dalej z Bogiem i pokazywac swoje talenty, juz wszystko gotowe czeka, pandemia nawet pomogla, tylko jeszcze wykonac pierwszy krok, kurka nie bac sie i wkonac ten krok, Boze daj mi sily i odwagi

  1. Mariola pisze:

   Amen. Powodzenia, najtrudniejszy pierwszy krok.Też tak mam. Myśl o tym, że z Bogiemdasz radę.

 3. Jaskółka pisze:

  Bóg kocha różnorodność!!! Halelluja! Stworzył nas takimi nie po to by nas przycinać :), nie po to byśmy byli klonami jedni drugich. Wspaniałe, budujące i dające wolność słowa. Bardzo dziękuje za tę „tłustą owce”.

  1. Agata pisze:

   Angeliko kochana, dziękuję za dobre słowa. Niech wolnośc i uzdrowienie innych ludzi stanie się też naszym udziałem. Taki jest cel powstania tego podcastu 🙂

 4. Kazimierz pisze:

  Jest tak na pewno że kobiety są istotami wrażliwszymi na piękno, na miłść, na Boga, niż mężczyźni,dlatego spektakl Twarzą w Twarz odebrałem dosyć emocjonalnie. Ja zawsze utożsamiam się z odtwarzającym jakąś rolę, czy grającym w filmie bohaterem,tak było i tym razem, i widziałem się jak staję przed Trybunałem Boga, i odbieram to co najcenniejsze.

 5. LidkaP pisze:

  Myślę, że ludzie tak bardzo są spięci, ograniczeni, biorą pod uwagę tylko to, co wyczytają w Biblii, lub ograniczają się tylko do tego co powiedział Jezus w ewangeli, że nie sięgają po coś więcej, po to, co Jezus ma nam do powiedzenia poza Biblią , a ma nam dużo jeszcze do powiedzenia!Ludzie tak bardzo szukają wolności, przestrzeni, lecz boją się iść nieznanymi drogami, więc potrzebują kogoś, kto pokaże im te nowe drogi!W Jezusie, w tym co, On ma dla nas nowego, jest prawdziwa wolność, naturalność, autentyczność, przestrzeń, której każdy szuka!Tak naprawdę, wpatrzeni jedynie w Jezusa, w Jego ofiarę, Bóg objawić nam może głębię swej miłości, która poszerza nasze patrzenie, wierzenie, wyobrażenie, a to daje nam wolność, którą Bóg włożył w nasze serce, a do, której tak tęsknimy i wzdychamy, do tej prawdziwości, która jest w nas i dusi się od tych wszystkich kamuflaży , od tego dostosowywania się do tego świata!

 6. Karolina pisze:

  Bardzo cenne, bo zachęcające i budujące te wywiady!Z dzisiaj mam w sercu najbardziej, że1.Od nauczania ważniejsze bywa przypominanie2. Relacje z chrześcijanami mają być współzależne od relacji z Jezusem.3. Bóg uwielbia różnorodność, więc z odwagą warto szukać i z ufnością wkraczać na tą drogę, którą nam przygotował, choćbyśmy nie mieli w rzeczywistości żadnego powtarzalnego punktu odniesienia.

 7. Katarzyna pisze:

  Dziękuję za wspaniałą rozmowę dwóch nietuzinkowych Osobowości .Jestem zachwycona i zbudowana. Pozdrawiam serdecznie.

 8. Zbyszek pisze:

  A teraz piszę już po wysłuchaniu, i jestem bardzo zadowolony, żeś Agatko tę rozmowę przeprowadziła. To było wartościowe, co obie żeście mówiły! Pozdrawiam Panią Cieszkę; poprzez Facebooka zachęciłem ją, aby postarała się o pozwolenie na nagranie oficjalnego, profesjonalnego wideo ze swego monodramu “Twarzą w twarz” – byłaby to bardzo ewangelizacyjna inicjatywa (teraz są, ale na krótko dostępne amatorskie nagrania z jej występu; warto by było to zrobić “raz a dobrze”). Pozdrawiam serdecznie!

 9. Monika jec pisze:

  Agata ,Dało mi to do myślenia, duzo, też bym chciała widziec takich ludzi jak cieszka żółtko na zywo albo spotkanie onlinneopowiada duzo rzeczy,jak trzeba widziec Boga twarzą w twarz .Pozdrawiam

 10. Ewa pisze:

  Cudowne spotkanie. Niezwykłą radość sprawiło mi słuchanie Cieszki. Miałam zaszczyt już dwukrotnie uczestniczyć w jej spektaklu „na żywo”na konferencji dla kobiet oraz w Dziegielowie podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego. To było ekstremalne przeżycie. Dało mi inną perspektywę i pozwoliło nabrać dystansu do świata. Otworzyło mnie na ludzi. W euforii opowiadałam o tym monodramie rodzinie, znajomym. Wielu z nich obejrzało to widowisko. Dziękuję, Agato, że zapraszasz tak fascynujące osoby. Dzisiejszy odcinek to kolejne wyzwanie: nie przejmuj się opiniami ludzi, zastanów się co w tej kwestii ma do powiedzenia Twój Bóg. Nierzadko to rzeczywiste dylematy, ale mając właściwą perspektywę wybór staje się oczywisty. Tak więc przypominajmy to sobie stale.

  1. Zbyszek pisze:

   Potwierdzam!!! Monodram TWARZĄ W TWARZ (link do wersji audio podałem w innym tu komentarzu) robi wielkie wrażenie. Widziałem tylko w internecie, ale i ja, i inne osoby, były bardzo zadowolone z tego, co odebrały…

 11. Zbyszek pisze:

  Dziękuję Agato za kolejną rozmowę z ciekawą osobą. Pani Cieszka nagrała przepiękny monodram “TWARZĄ W TWARZ” (piszę ten komentarz jeszcze przed wysłuchaniem podcastu, więc pewnie o nim jest tam mowa); nagranie audio tutaj: https://youtu.be/t4SZomX8YWM POLECAM całym sercem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.