Kościół w domu

O czym jest ten odcinek:

Kościół to miejsce, w którym ludzie wierzący spotykają się, aby rozpoznać Bożą obecność wśród siebie, żeby uwielbić Boga i powierzyć Mu swoje życie. Wspaniale jest spotykać się z innymi, którzy kochają Boga. Dary Ducha Świętego oraz Jego owoce mogą się prawdziwie objawiać i rozwijać, gdy jesteśmy we wspólnocie. Błogosławieństwem jest móc do takiej wspólnoty należeć i cieszyć się miłością innych wierzących.

Oprócz “dużego” kościoła raz w tygodniu, od lat mogę spotykać się z moją duchową rodziną u nas w domu. To miejsce w którym mogę doświadczać prawdziwych, autentycznych relacji z wierzącymi i dzielić się tym, co mam w sercu. Małe grupy to miejsce, w którym możemy się wzajemnie poznawać, zachęcać i wspierać siebie

W tym odcinku opowiadam o początkach tej wspólnoty, o tym jak się modlimy, czytamy Słowo i służymy sobie nawzajem. Podpowiadam również, jak rozpocząć prowadzenie takiej małej grupy wierzących u siebie w domu. 

Jeśli jesteś nowonarodzony, czytasz Biblię, doświadczasz Bożego prowadzenia, to również możesz dzielić się tym z innymi. 

Jak to zrobić? Posłuchaj tego odcinka!

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

13 Komentarzy

 1. Justyna pisze:

  Witam, jak prowadzenie przez kobiety domowych kościołów ma się do słów św Pawła 1 List do Tymoteusz 2 – 12 ,,…Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam4 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo…”???

  1. Agata pisze:

   Z pewnością listy apostoła Pawła należy czytać w kontekście nauki Jezusa, który posłał wszystkich swoich wyznawców by szli na cały świat i czynili uczniami wszystkie narody. Nie tylko mężczyźni są posłani i nie tylko oni mają naśladować w tym Jezusa. Dar nauczania również nie jest zarezerwowany dla mężczyzn. Słowa apostoła Pawła należy czytać w kontekście problemów lokalnych kościołów, gdzie żony próbowały rządzić mężami. Paweł z pewnością nie zabrania robić tego, co Jezus wyznaczył do czynienia każdej wierzącej kobiecie.

   1. Justyna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź, ale czy nie jest tak że kobiety są zbyt emocjonalne i często górę biorą właśnie emocje a nie Duch Św.? I jak wytłumaczyć liderce, że próbuje zając miejsce mężczyzny lub że jest zwiedzona?

    1. Agata pisze:

     Tak samo, jakby się tłumaczyło zwiedzionemu mężczyźnie. Jeśli nie jest do tego powołana przez Boga, to powinna się usunąć. Jeśli jednak Bóg ją powołał, to ma być wierna i pracować z wytrwałością. Jej płeć nie ma tu żadnego znaczenia.

 2. Agnieszka pisze:

  Super, dziękuję za to przesłanie.:) Prowadzimy z mężem grupę domową od ponad dwóch lat. Jesteśmy tym niesamowicie ubłogosławieni. To zawsze jest niezwykly czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Odkąd zaczeliśmy się spotykać dopiero doświadczyłam tego co to Kościół. 🙂 najwiekszym cudem jest to że osoby z “zewnątrz” poznają Jezusa. Dziekuję Agatko za cenne wskazówki! przydadzą się. 😉 pozdrawiam i błogosławię. Aga z Wawy.

  1. Agata pisze:

   Dziękuję Bogu za takich cudownych ludzi jak Wy, którzy służą Mu ! Błogosławię z całego serca 🙂

 3. Grażyna pisze:

  Dziękuję. Szczególnie teraz, w czasie ograniczania naszej wolności forma domowego kościoła jest dobrą wskazówką i alternatywą do bycia blisko Boga i ludzi. Tak prosto i kompetentnie przekazałaś wiedzę także na ten temat.Błogosławię Ciebie i Twoją codzienną służbę dla mnie i dla nas.❤️

  1. Agata pisze:

   Dziękuję Grażynko 🙂

 4. Irena s. pisze:

  Cenne spostrzeżenia i wskazówki. Dziękuje bardzo, pozdrawiam i Błogosławię głodnych którzy łakną i pragną Bożej obecności, poruszania Ducha Św., by nasz Pan i Zbawiciel był wywyższony i uwielbiony w sercach i relacjach. Alleluja.

  1. Agata pisze:

   Dziękuję i błogosławię Irenko 🙂

 5. Daniel pisze:

  Czekałem na ten odcinek , dziękuje bardzo . Pozdrawiam serdecznie .

  1. Agata pisze:

   Super! Dziękuję 🙂

 6. Monika jec pisze:

  Agata Dla Mnie To Są Bardzo Budujace Slowa , Ja Czytam Pismo Święte Sama , Nie Tworze Narazie Żadnej Grupy Takich Wspaniałych Ludzi, Ja Chciałabym Zobaczyć Takie Grupy u Was W Domu, Amen Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.