Jak radzić sobie z krytyką?

O czym jest ten odcinek:

Zauważyłam, że jeśli chcę coś zrobić, to od razu znajdą się osoby, którym się to nie podoba. Oczywiście, jest coś takiego jak krytyka konstruktywna, która coś wnosi i zwraca uwagę, że można pewne rzeczy zrobić lepiej, inaczej. Krytyka taka, charakteryzuje się atmosferą wzajemnej życzliwości i szacunku. To jest dobre i często potrzebne.

Niestety istnieje też inny rodzaj krytyki – z hejtem, bez szacunku, z odrzuceniem i całkowitym brakiem akceptacji. Często spotykam się z tym drugim rodzajem krytyki, a ludzie którzy widzą te ataki skierowane w moją stronę, pytają się mnie – jak sobie z tym radzisz?

W tym odcinku podcastu, chcę się z Wami bardzo szczerze podzielić tym, jak sobie radzę z hejtem i krytyką, oraz jakie wypracowałam swoje sposoby, by nie ulegać złym słowom, nie cierpieć i nie wycofać się z drogi, którą idę. 

Chcę również Ciebie zachęcić do tego, żebyś nie bał się takiego hejtu i jeśli Cię coś takiego spotka, żebyś umiał sobie z tym radzić. Bóg przecież powołał nas do działania, a krytyka i hejt często są po to, żeby to działanie powstrzymać i nas zniechęcić. Jezus również doświadczał na samym początku krytyki od diabła, który podważał to kim jest i Jego motywacje po to, aby Go powstrzymać przed tym, czego miał dokonać. Diabeł nieustannie będzie chciał podważać naszą tożsamość, nasze motywacje i wprowadzić nas w miejsce bólu i cierpienia. Bóg nie chce nas wpędzać w taki stan, bo to nie jest stan, w którym my możemy się rozwijać. Hejt i krytyka nie zmienia, powoduje tylko ból i cierpienie. My możemy nauczyć się słuchać przede wszystkim Boga, a nie ludzi, chronić swoje serce, żeby nikt nas nie zepchnął z drogi powołania, którą nas prowadzi Bóg.

Jeśli doświadczasz krytyki i odrzucenia to koniecznie posłuchaj jak sobie z tym radzić i jak nauczyć się filtrować to, co słyszymy. 

Zapraszam!

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

Opowiada Agata strzyżewska

Zauważyłam, że jeśli chcę coś zrobić, to od razu znajdą się osoby, którym się to nie podoba. Oczywiście, jest coś takiego jak krytyka konstruktywna, która coś wnosi i zwraca uwagę, że można pewne rzeczy zrobić lepiej, inaczej. Krytyka taka, charakteryzuje się atmosferą wzajemnej życzliwości i szacunku. To jest dobre i często potrzebne.

Niestety istnieje też inny rodzaj krytyki – z hejtem, bez szacunku, z odrzuceniem i całkowitym brakiem akceptacji. Często spotykam się z tym drugim rodzajem krytyki, a ludzie którzy widzą te ataki skierowane w moją stronę, pytają się mnie – jak sobie z tym radzisz?

DOBRE LINKI:

W tym odcinku podcastu, chcę się z Wami bardzo szczerze podzielić tym, jak sobie radzę z hejtem i krytyką, oraz jakie wypracowałam swoje sposoby, by nie ulegać złym słowom, nie cierpieć i nie wycofać się z drogi, którą idę. Chcę również Ciebie zachęcić do tego, żebyś nie bał się takiego hejtu i jeśli Cię coś takiego spotka, żebyś umiał sobie z tym radzić. Bóg przecież powołał nas do działania, a krytyka i hejt często są po to, żeby to działanie powstrzymać i nas zniechęcić. Jezus również doświadczał na samym początku krytyki od diabła, który podważał to kim jest i Jego motywacje po to, aby Go powstrzymać przed tym, czego miał dokonać. Diabeł nieustannie będzie chciał podważać naszą tożsamość, nasze motywacje i wprowadzić nas w miejsce bólu i cierpienia. Bóg nie chce nas wpędzać w taki stan, bo to nie jest stan w którym my możemy się rozwijać. Hejt i krytyka nie zmienia, powoduje tylko ból i cierpienie. My możemy nauczyć się słuchać przede wszystkim Boga, a nie ludzi, chronić swoje serce, żeby nikt nas nie zepchnął z drogi powołania, którą nas prowadzi Bóg.

Jeśli doświadczasz krytyki i odrzucenia to koniecznie posłuchaj jak sobie z tym radzić i jak nauczyć się filtrować to, co słyszymy. Zapraszam!

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

 

26 Komentarzy

 1. Mateusz pisze:

  Agata jak zawsze w sedno. Powiem Ci po rozmowie dzisiaj z córką takie słowa na krytykę mi przychodzą do myśli a co mnie to obchodzi. Najpiękniejsze słowa czystego mądrego dziecka . Bóg ,żona córka .

 2. Iwonka pisze:

  Dzień dobry.Przepiękny nawet. Jak ja Panią lubię Pani Agato Kochana. I chciałabym poznać osobiście. Od pierwszego usłyszenia. A trwa to już kilka miesięcy. Serdecznie pozdrawiam i pięknie dziękuję za usystematyzowanie tego tematu.Siostra 🙂 bardziej niż Iwonka

  1. Agata pisze:

   Dziękuję Iwonko 🙂 na pewno będzie okazja się spotkać. Odwiedzamy kościoły i jesteśmy w wielu miejscach. błogosławię 🙂

 3. Marzena pisze:

  Rewelacja dziękuje za te słowa to było do mnie mam dyzy problem z przyjmowaniem krytyki a dzięki tobie znalazłam inne spojrzenie na ten problemRobisz świetna robotę w Krolestwje Bożym

  1. Agata pisze:

   Chwała Bogu 🙂

 4. Ania pisze:

  Pani Agato; wspanialy temat. Prosze mi wierzyc, ze jest Pani inspiracja do zycia w wierze dla wielu ludzi. I to powinno Pani absolutnie wystarczyc. Zycze dalszej sily, odwagi i blogoslawienstwa Pana w dalszej pracy. Pozdrawiam serdecznie.

  1. Agata pisze:

   Dziękuję za komentarz i za piękne słowa 🙂 Błogosławię Cię Aniu

 5. Kasia Mlynarczyk pisze:

  Agatko super temat.Dziekuje z calego serca.Potrzebowalam tego tematu.Duzo ucze sie od Ciebie z pomoca naszego Pana.Panu dziekuje za Ciebie.Odpoczywaj,nabieraj sil.Czekam na dalsze Twoje filmiki i wszystko co wypuszczasz w swiat.Zostan z Panem kochana Agatko

  1. Agata pisze:

   Dziękuję Kasiu. Z filmikami 5 Rano startuję już po wakacjach, a teraz co czwartek nagrywam dla Was odcinki Vlogowe. Zapraszam na mój BLOG https://agatastrzyzewska.com/blog/

 6. Zbyszek pisze:

  Agato, wspomniałeś Szymejego, który złorzeczył Dawidowi… Co myślisz o słowach Dawida, które skierował do Salomona (swego syna i następcy na tronie królewskim), gdy był już na łożu śmierci?:1Krl 2:8-9 BW ” (8) Jest też u ciebie Szymei, syn Gery, Beniaminita z Bachurim; on złorzeczył mi dotkliwie w dniu, gdy uchodziłem do Machanaim. Wprawdzie wyszedł mi na spotkanie nad Jordan i ja przysiągłem mu na Pana: Nie każę cię ściąć mieczem. (9) Lecz teraz, ty nie daruj mu tego, skoroś mąż mądry i zapewne będziesz wiedział, co masz z nim zrobić, aby jego siwizna zbroczona krwią zstąpiła do grobu.”—————Smutne, że on tak w sumie to nie potrafił zamknąć tamtej karty, ale ją nad grobem już stając, odsłonił na nowo… Ech, można się załamać, gdyby tak chcieć na ludziach się opierać (bo się nie raz wychwala za coś Dawida – i słusznie – ale on wcale nie był taki super…). Na szczęście jest jeszcze Jezus!!

  1. Agata pisze:

   No niestety. Z człowieka na starość wychodzą podobno najlepsze i najgorsze cechy

   1. Zbyszek pisze:

    Hmm… też takie coś słyszałem, i nawet mogę potwierdzić trochę.

 7. Bożena pisze:

  Agatko kochana, dla mnie jesteś wspaniałą Bożą kobietą, której wiara jest zachętą 🙂 Bardzo dziękuję za to czym się podzieliłaś, przechodzę ostatnio trudny czas w pewnej relacji i bardzo mi to pomogło :)Niech Bóg błogosławi Cię, strzeże od wszelkiego zła i poszerza twoje granice, niech Jego życie płynie przez ciebie dla innych 🙂 Przytulam cię bardzo mocno 🙂

  1. Agata pisze:

   Dziękuje i błogosławię

 8. Janusz pisze:

  Dziękuję za to co robisz. To co mówisz jest cenne, zachęcające i inspirujace. Życzę powodzenia i błogosławieństwa w służbie Bogu i ludziom.

  1. Agata pisze:

   Ślicznie dziękuję :). Błogosławię!

 9. Monika jec pisze:

  Agato Modle Się Za Ciebie To Co Robisz , Tylko Odpowiadaj Na Email Dobrym Ludziom, Blogoslawie Twój Cały Zespół Co Z Nimi Wspolpracujesz, Hejt Nie Miałam Nigdy W Swoim Życiu, Tylko Mam Dobrych Ludzi I Wszystko Zwierzam To Pan Bogu. Amen

  1. Agata pisze:

   Dziękuję za modlitwę 🙂 i również błogosławię

 10. Henryka Janik pisze:

  Robisz swoje. Trzymaj się tego. Hejt jest trudny do przerobienia na początku tego typu działalności. Hejt wpisany jest w projekt. Niestety

  1. Agata pisze:

   Masz rację… tak jest

 11. JACEK BRONISZ pisze:

  Witaj Agatko pozdrawiam Cię serdecznie pozostaje w modlitwie za Ciebie , pozdrowionka dla Maćka

  1. Agata pisze:

   Dziękujemy 🙂

 12. Irena s. pisze:

  Dziękuję Agato.Cudowne dzielisz się sercem jakby wprost z Bożego serca, mogę powiedzieć Amen i chwała Bogu za Jego dobroć którą rozsiewa przez twoje usta. AllelujaNiby to wiem ale często ulegałam właśnie takim niszczącym wpływom, które mnie mrożą w życiu.Mam 1 serce, które oddaję Bogu ale w jednych relacjach jest wspaniale, serce Rośnie na chwałę Pana a w innych niby bliskich jestem totalnie zablokowana i nie umie się pozbierać.Dziękuję za cenne wskazówki, będę się uczyła właśnie pod tym kątem odbierać i badać moje relacje, by wszystkie były na chwałę dla Pana chociaż z mojej strony. ALLELUJA.Bądź błogosławiona Agato Ty i cały zespół który z tobą współpracuje w jednym Duchu w Imieniu JezusaAlleluja!

  1. Agata pisze:

   Błogosławię i bardzo dziękuję 🙂

 13. Bogusia pisze:

  Dziękuję Agatko za te słowa pełne miłości i ciepła , które są odpowiedzią na słowa PANA JEZUSA “Lecz ja wam mówię; “MIłujcie waszych nieprzyjaciół,błogosławcie tym,którzy was przeklinają,dobrze czyńcie tym,którzy was nienawidzą i módlcie się za tych, którzy wam wyrządzają zło i prześladują was..” Ew.Mat.5,44 a 45 werset brzmi jak najcenniejsza nagroda ; “Tak czyniąc zachowujecie się,jak przystało na dzieci waszego OJCA w niebie” Kocham słuchać to co mówisz, i tego w jaki sposób mówisz , błogosławię Cię Siostrzyczko i dziekuję PANU BOGU za Ciebie 😀

  1. Agata pisze:

   Dziękuję i błogosławię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.