Wystarczy słuchać i kochać

O czym jest ten odcinek:

Codziennie jedno dziecko w Polsce popełnia samobójstwo. To bardzo niepokojące statystyki, dlatego gdy mój gość podcastu – Tomek Zieliński dowiedział się o tym, to był wstrząśnięty i nie mógł wobec tego przejść obojętnie. Postanowił działać. 

Otworzył “Okienko”, by osoby z problemami mogły się do niego zgłosić. Tomek na co dzień współpracuje z psychoterapeutami, psychologami i lekarzami, by pomagać młodym ludziom. Pomaga młodzieży oraz edukuje wychowawców i rodziców. Prowadzi cykl szkoleń “Wszystkowiedzący, słodko-pierdzący dorosły”. 

Tomek jest osobą o niezwykłym sercu, inicjatorem akcji “Usłyszeć na czas”, która koncentruje się na pomocy wszystkim dzieciom i nastolatkom, które jej potrzebują. To niezwykłe jak Bóg porusza jego serce i jakim stał się człowiekiem po nawróceniu. Tomek jest wrażliwy, współczujący, kochający, ale nie zawsze tak było. Kiedyś najważniejsza dla niego była tylko kariera i biznes. Na zewnątrz był człowiekiem butnym i bardzo pewnym siebie, a w środku przestraszonym. Aż trudno uwierzyć jakiej ogromnej metamorfozy dokonał w nim Bóg. 

W podcaście rozmawiamy o drodze jaką przeszedł Tomek do Boga i o tajemniczym mentorze, który miał ogromny wpływ na  niego i na to, jakim stał się teraz człowiekiem.

A gdy naprawdę słuchasz, to zaczynasz rozumieć. A gdy zaczynasz rozumieć, to zaczynasz szanować. A gdy zaczynasz szanować, to zaczynasz okazywać jak bardzo kochasz… I nagle okazuje się, że tego muru, który dzielił już nie ma. Że jesteś ze swoim dzieciakiem po jednej stronie – po jego stronie.

Tomek to ZWYKŁY-NIEZWYKŁY CZŁOWIEK. 

W tym odcinku Tłustej Owcy rozmawiamy o rzeczach bardzo ważnych, o tym jak budować relacje między rodzicami, opiekunami i dziećmi. Okazuje się, że cała tajemnica tkwi w tym, żeby umieć słuchać i kochać. Tomek sam jako rodzic zobaczył, że jego dbanie “po swojemu” o córkę, pogłębia tylko przepaść między nimi. Gdy nauczył się jej pytać, słuchać i przestał “wiedzieć lepiej”, te relacje zmieniły się w coś pięknego. Klucz jest w tym, by rozpoznać słowa i postawy, które wskazują nam nasze dzieci i nauczyć się tego, jak one nas potrzebują. Trzeba nauczyć się od dziecka, jak masz być z nim w momentach kiedy jest wesołe, albo kiedy jest smutne i potrzebuje wsparcia. 

Dzieci nie potrzebują i nie chcą naszych rad, one potrzebują, by ich słuchać, rozumieć i kochać. Tomek powtarza, że trzeba nauczyć się dzieci zrozumieć, a nie wiedzieć po swojemu. W swojej pracy stosuje metodę “podnoszenia słów”. Twierdzi, że każdą relację zawsze można zacząć na nowo. 

Jak to zrobić? 

Jak naprawić to, co być może dziś wygląda na zrujnowane? 

Jak odbudować więź z dzieckiem? 

Na te pytania i na wiele innych znajdziesz odpowiedź w tym podcaście. Posłuchaj!

        DOBRE LINKI:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

11 Komentarzy

 1. Zofia pisze:

  Dziękuje za inspirację. Jestem pełna podziwu i wdzięczności za Was.

 2. Gabriela pisze:

  Piękna, bardzo, bardzo potrzebna i inspirująca rozmowa! Dziękuję 🙂 Chwała Panu!

 3. Basia pisze:

  Bardzo mnie zainspirowała rozmowa, a chyba jeszcze bardziej przeraziła. Zadaję sobie pytanie co ja najlepszego wyprawiam? Jako mama, jako żona. Tyle krytycyzmu we mnie, tyle wymagań, a tak mało słuchania. Czy jest szansa to zmienić? Czy zdążę, kiedy życie tak pędzi…

 4. Gabi Piecha pisze:

  Tak się cieszę, że mogłam wysłuchać Waszej rozmowy. Jestem mamą dwójki nastolatków i razem z mężem codziennie powierzamy nasze dzieci Bogu. Ale często nie potrafimy się z nimi dobrze komunikować. To co dzisiaj usłyszałam na nowo mnie zainspirowało do uważnego słuchania moich dzieci. BARDZO dziękuję.

  1. Agata pisze:

   Chwała Bogu Gabi 🙂 Błogosławię Waszej rodzince 🙂

 5. Kasia pisze:

  Agata jak bardzo dobrze, że zaprosiłaś Tomka. To jest bardzo bardzo bardzo wartościowa rozmowa. Nie puste a pełne pełne słowa. Ale się cieszę, że właśnie dziś Was wysłuchałam…Z Bogiem…

 6. Ewa pisze:

  Wspały podkast, tak potrzebny każdemu… Może dobijemy się na warsztaty”słodkopierdzących” w następnej edycji… Bożego błogosławieństwa.

 7. Monika pisze:

  Tak właśnie w natłoku codziennych obowiązków ciężko czasem powiedzieć kocham, doceniam, cieszę się że jesteś i wysłuchać do końca. Ale jest warto! Dzięki za ten wywiad i za Boże działanie!

 8. Katarzyna pisze:

  Wzruszająca rozmowa…

 9. Agnieszka pisze:

  Dziękuję Bogu za Tomka za każde jego słowo w tym podkaście. Bardzo potrzebowałam usłyszeć to i bardzo pragnę wprowadzić w swoje życie, mojej rodziny i wszystkich których spotykam. Dziękuję

  1. Agata pisze:

   Tak, słowa Tomka są bardzo cenne i naprawdę warto je wdrożyć w swoje życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.