Wolność i przestrzeń z Bogiem

O czym jest ten odcinek:

“Sztuka ma ten niesamowity przywilej mówienia nie tylko do środka Kościoła, ale przede wszystkim na zewnątrz, czyli może być bardzo misyjna” – Ola Tubielewicz.

Ważne jest, by znaleźć swoją indywidualną ścieżkę komunikacji ze światem i mówić w ten swój własny, oryginalny sposób o Bogu. Boga można wyrażać poprzez sztukę, bo Bóg jest artystą. Często ewangelia jest głoszona w taki sztywny, pouczający sposób i ludzie się nie nawracają. Sztuka to narzędzie misyjne, które nic nie narzuca, nie stwarza presji, a jedynie zachęca do refleksji i stawia nas w miejscu, gdzie możemy czegoś doświadczyć. Sztuka daje przestrzeń do podjęcia decyzji, czy chcę więcej, czy nie.

W tym odcinku podcastu Tłustej Owcy rozmawiam z moją przyjaciółką, Olą Tubielewicz, która zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji. Wydała kilka lat temu artystyczne dzieło – “Dziennik Nowego”, który jest zeszytową formą Nowego Testamentu z miejscem na notatki i modlitwy. Ola wywodzi się ze środowiska LGBTQ, była menadżerką klubu gejowskiego, organizatorką festiwali trans oraz uczestniczką queerowego życia stolicy.

Rozmawiamy z Olą o tym, jak to się stało, że w pewnym momencie swojego życia zaczęła czytać Biblię, doświadczyła przemiany serca, myśli i poglądów, a potem zaangażowała się w promowanie kultury chrześcijańskiej. Jak sama opowiada, od zawsze wiedziała, że chce być artystką. Właśnie poprzez swoją duszę artystyczną, pokazuje ludziom to, co Bóg włożył w jej serce i wspólnie z Nim robi nowe projekty.

Stworzyła razem z innymi chrześcijańskimi artystami coś pionierskiego, co można nazwać Nową Kulturą Chrześcijańską. Ola przez sposób w jaki przedstawia Boga i przestrzeń wolności wytwarzaną poprzez sztukę, trafia do różnych środowisk, także do tych, którym wydaje się, że są wykluczone z Kościoła.

Jak praktycznie to robi w swoim życiu? Posłuchaj tego podcastu i zostaw swój komentarz!

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.