Wolność i przestrzeń z Bogiem

O czym jest ten odcinek:

“Sztuka ma ten niesamowity przywilej mówienia nie tylko do środka Kościoła, ale przede wszystkim na zewnątrz, czyli może być bardzo misyjna” – Ola Tubielewicz.

Ważne jest, by znaleźć swoją indywidualną ścieżkę komunikacji ze światem i mówić w ten swój własny, oryginalny sposób o Bogu. Boga można wyrażać poprzez sztukę, bo Bóg jest artystą. Często ewangelia jest głoszona w taki sztywny, pouczający sposób i ludzie się nie nawracają. Sztuka to narzędzie misyjne, które nic nie narzuca, nie stwarza presji, a jedynie zachęca do refleksji i stawia nas w miejscu, gdzie możemy czegoś doświadczyć. Sztuka daje przestrzeń do podjęcia decyzji, czy chcę więcej, czy nie.

W tym odcinku podcastu Tłustej Owcy rozmawiam z moją przyjaciółką, Olą Tubielewicz, która zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji. Wydała kilka lat temu artystyczne dzieło – “Dziennik Nowego”, który jest zeszytową formą Nowego Testamentu z miejscem na notatki i modlitwy. Ola wywodzi się ze środowiska LGBTQ, była menadżerką klubu gejowskiego, organizatorką festiwali trans oraz uczestniczką queerowego życia stolicy. 

Rozmawiamy z Olą o tym, jak to się stało, że w pewnym momencie swojego życia zaczęła czytać Biblię, doświadczyła przemiany serca, myśli i poglądów, a potem zaangażowała się w promowanie kultury chrześcijańskiej. Jak sama opowiada, od zawsze wiedziała, że chce być artystką. Właśnie poprzez swoją duszę artystyczną, pokazuje ludziom to, co Bóg włożył w jej serce i wspólnie z Nim robi nowe projekty. 

Stworzyła razem z innymi chrześcijańskimi artystami coś pionierskiego, co można nazwać Nową Kulturą Chrześcijańską. Ola przez sposób w jaki przedstawia Boga i przestrzeń wolności wytwarzaną poprzez sztukę, trafia do różnych środowisk, także do tych, którym wydaje się, że są wykluczone z Kościoła. 

Jak praktycznie to robi w swoim życiu? Posłuchaj tego podcastu i zostaw swój komentarz!

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Marcela pisze:

  Fantastyczny ten podcast. Przez wiele lat działałam w kościele głównie przez teatr i taniec. Później przyszedł czas na macierzyństwo i zmienił się sezon… Bez sztuki jednak czułam że usycham. Bóg odnowił w moim życiu fotografię artystyczną. Teraz tworzę obrazy które dotykają różnych trudnych tematów. Jestem bardzo ciekawa jak On zechce użyć tego talentu do budowania kościoła, dotykania innych ludzi…Dziękuję Ci za te podcasty. Baaaardzo mnie inspirują.

  1. Agata pisze:

   Masz niezwykłe talenty Marcela i na pewno Bóg chce ich używać na Swoją Chwałę 🙂 Wsłuchuj się w Jego delikatny Głos, a odpowiedź na pewno przyjdzie.

 2. Dorota pisze:

  Wzruszyłam się. Kolejna cudowna, inspirująca rozmowa. Ja również uważam, że Bóg każdemu z nas daje talenty i pasje, które powinniśmy wykorzystywać dla jego chwały. Żałuję tylko, że tak późno to odkryłam. Przez wiele lat próbowałam naśladować innych i za każdym razem kończyło się to porażka, zniechęceniem, poczuciem winy. Pewnego dnia w desperackiej modlitwie usłyszałam wezwanie, aby napisać powieść. W pierwszej chwili wydało mi się to dziwne, ale poszłam za tym. Choć miałam wiele obaw (również obawiałam się smiesznosci), napisałam powiesc, wydałam ją. Książka spotkała się z cudownym przyjęciem. Jeśli ktoś się ze mnie śmiał, to za moimi plecami, więc nie bolało. Natomiast jestem pewna, że Bóg się do mnie uśmiecha i jest ze mnie dumny. Teraz kończę pisać kolejna powieść i mam z tego ogromną frajdę. Wreszcie znalazłam swoje powołanie! To wspaniałe uczucie, które nadaje sens memu istnieniu, to mój sposób na uwielbienie Ojca.

  1. Agata pisze:

   Piękna historia Dorotko 🙂
   Dziękuję za to dzielenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.