Muzułmańska misja

O czym jest ten odcinek:

„Pole misyjne to miejsce, w którym akurat teraz jestem, a misją jest człowiek”.

W dzisiejszym podcaście misjonarz, ewangelista, podróżnik – Radek Siewniak z wielką pasją i entuzjazmem opowiada jak głosić ewangelię ludziom innych kultur, zwłaszcza kulturze muzułmańskiej. Radek twierdzi, że nikt nie odrzuca miłości, dlatego mówi jak tę miłość okazywać. Ze swojego doświadczenia uczy, jak budować wzajemne relacje, przebić się przez nieufność, jak zbliżyć się do drugiego człowieka, aby stać się kimś bliskim w jego życiu i na tym fundamencie głosić ewangelię tym, którzy do tej pory nigdy nie chcieli lub nie mogli jej słyszeć.

A jak to jest z muzułmańskimi kobietami? Przecież tak trudno do nich dotrzeć. A jednak. Usłyszymy jak rozmawiać i pokonywać ich nieufność. Z wielu historii tutaj opowiedzianych poznacie m.in. fascynującą opowieść o Jezydce Jacklyn, o tym, jak Radek stał się dla niej ważną osobą i jak to możliwe, że mógł ją przytulić.

Co z tego wyniknęło? – przekonajcie się sami!

Zapraszam na bardzo inspirujący czas!

“Wiara się rodzi podczas słuchania Słowa Bożego, ale kluczem aby serce się otworzyło i chciało przyjąć to słowo, jest miłość. Jezus uczy nas, abyśmy chcieli wcielić się w czyjeś życie, abyśmy zechcieli wejść w czyjąś kulturę, życie, tak aby mogło stać się ważne dla nas to, co człowiek przeżywa. Aby to człowiek stał się ważny, a nie tylko to co ja mam mu przekazać, nawet jeśli jest to ewangelia. Ponieważ gdy człowiek staje się dla nas ważny, jak my staliśmy się ważni dla Jezusa, to On był gotowy tak przeniknąć w nasze życie, że stał się człowiekiem”.

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.