Muzułmańska misja

O czym jest ten odcinek:

Pole misyjne to miejsce, w którym akurat teraz jestem, a misją jest człowiek”. 

W dzisiejszym podcaście misjonarz, ewangelista, podróżnik – Radek Siewniak z wielką pasją i entuzjazmem opowiada jak głosić ewangelię ludziom innych kultur, zwłaszcza kulturze muzułmańskiej. Radek twierdzi, że nikt nie odrzuca miłości, dlatego mówi jak tę miłość okazywać. Ze swojego doświadczenia uczy, jak budować wzajemne relacje, przebić się przez nieufność, jak zbliżyć się do drugiego człowieka, aby stać się kimś bliskim w jego życiu i na tym fundamencie głosić ewangelię tym, którzy do tej pory nigdy nie chcieli lub nie mogli jej słyszeć.

A jak to jest z muzułmańskimi kobietami? Przecież tak trudno do nich dotrzeć. A jednak. Usłyszymy jak rozmawiać i pokonywać ich nieufność. Z wielu historii tutaj opowiedzianych poznacie m.in. fascynującą opowieść o Jezydce Jacklyn, o tym, jak Radek stał się dla niej ważną osobą i jak to możliwe, że mógł ją przytulić. 

Co z tego wyniknęło? – przekonajcie się sami! 

Zapraszam na bardzo inspirujący czas!

Wiara się rodzi podczas słuchania Słowa Bożego, ale kluczem aby serce się otworzyło i chciało przyjąć to słowo, jest miłość. Jezus uczy nas, abyśmy chcieli wcielić się w czyjeś życie, abyśmy zechcieli wejść w czyjąś kulturę, życie, tak aby mogło stać się ważne dla nas to, co człowiek przeżywa. Aby to człowiek stał się ważny, a nie tylko to co ja mam mu przekazać, nawet jeśli jest to ewangelia. Ponieważ gdy człowiek staje się dla nas ważny, jak my staliśmy się ważni dla Jezusa, to On był gotowy tak przeniknąć w nasze życie, że stał się człowiekiem”.

 

     DOBRE LINKI:

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

3 Komentarzy

  1. Magdalena pisze:

    „Myślałem, że ta klinika zaraz wybuchnie” Radek, ja wybuchłam śmiechemSuper świadectwoSpodobało mi się „muzułmaninem dla muzułmanów”.Wierzę, że sam Bóg tak działa kiedy się objawia człowiekowi. Kilka miesięcy temu niewidomy wujek mojego męża czekał przed kliniką na swojego kierowcę. I podszedł do niego (na ucho) jakiś młody człowiek. Dał mu butelkę wody i poprosił o papierosa. Pytał czy wierzy w Boga. Rozmawiali. Na koniec powiedział: „Wiesz co. Nie trać wiary… Ale papierosy to słabe palisz”.Wujek był pod ogromnym wrażeniem tego spotkania.Czy to był anioł, czy sam Jezus? Czy Jezus aby się do nas zbliżyć zapaliłby nawet papierosa?Dzięki za tę rozmowę❤️

  2. Ania pisze:

    P. Agato, Bardzo dziękuje Pani zarówno za podkast jak i za 5 rano. 5 rano towarzyszy mi o 5 rano, kiedy albo szykuje się do pracy, albo na trening. Podkastu słucham jadąc rowerem. Na Pani kanał na YT trafiłam dzięki rekomendacji mojej siostry w Panu: „buduje to moje serce”. Teraz buduje i moje 🙂 To co mnie ujmuje w Pani postawie, ze nikogo Pani nie ocenia. Życzę Pani jeszcze wielu pomysłów i sił aby je realizować. Wszystkiego dobrego. Ps. Zauważyłam, ze na Spotify nie są dodawane kolejne odcinki Tłustej Owcy (ostatni widoczny to wywiad z Pawlem Bukałą), zrezygnowała Pani z publikowania na tej platformie?

  3. Monika jec pisze:

    Radek Mówiłeś Na Podcast Tlusta Owca Szczera Prawda I Były Dla Mnie Bardzo Budujace Slowa ,Zbudowały Moje Serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.