Człowieka przyciąga drugi człowiek

O czym jest ten odcinek:

Znamy wiele sposobów głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie. Jednak często w myślach mamy utarty schemat działania. Od razu przychodzi nam do głowy zorganizowanie eventu ewangelizacyjnego: powiedzenie świadectwa oraz wezwanie do modlitwy oddania życia Jezusowi.

Nie jest to zły pomysł. Lecz jest to jedynie narzędzie, w którym nie będzie mocy Bożej, jeśli będziemy rzucać chrześcijańskimi sloganami lub przywdziewać religijną postawę. To co przyciąga człowieka jest drugi człowiek, który całym swoim życiem świadczy o mocy Bożej i żywej relacji z Nim. Jest to prawda i radość, która wypływa z jego wnętrza.

Dzisiejszy świat nie potrzebuje już tylko sprawnej mowy o Jezusie i zbawieniu. Potrzebuje autentyczności i przejrzystości. Mój niezwykły gość jest przykładem tego, że ewangelizacja jest stylem życia, często wymagającym od nas otwartości na improwizację w działaniu z Duchem Świętym.

Agata Wartak, kobieta sukcesu, z wykształcenia psycholog, na co dzień jest Prezes Zarządu w Netmove liderka wspólnoty „Formacja Transformacja” i vlogerka. Jej przygoda z Bogiem rozpoczęła się na Sri Lance, gdzie doświadczyła Jego miłości i nadnaturalnego działania. W każdym dniu stara się być pięknym i radosnym świadectwem w różnych obszarach życia.

“Gdy ludzie widzą, że są ewangelizowani, to mają poczucie dokonywanej na nich przemocy. Wkładanie im do głowy sloganów, pouczanie i wytykanie błędów nie pozostawia odbiorcy poczucia wolności, a tylko wrażenie przyparcia do ściany. A sam Bóg daje nam wolny wybór i czeka, aż sami zdecydujemy, czy przyjmiemy zbawienie”.

“Kościół może być prototypem lepszego świata! Gdy Kościół będzie działać w ponadnaturalny sposób i będzie do szpiku przesiąknięty Jego miłością, to będzie się objawiało Jego Królestwo. Wtedy już nie będzie miejsca na to co ciemne i złe”.

Dobre linki:

STRONA: Formacja Transformacja
YouTube: Agata Wartak
FILM: Jak wywierać większy wpływ
STRONA: Szkoła Pasji i Wizji

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.