Człowieka przyciąga drugi człowiek

O czym jest ten odcinek:

Znamy wiele sposobów głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie. Jednak często w myślach mamy utarty schemat działania. Od razu przychodzi nam do głowy zorganizowanie eventu ewangelizacyjnego: powiedzenie świadectwa oraz wezwanie do modlitwy oddania życia Jezusowi. 

Nie jest to zły pomysł. Lecz jest to jedynie narzędzie, w którym nie będzie mocy Bożej, jeśli będziemy rzucać chrześcijańskimi sloganami lub przywdziewać religijną postawę. To co przyciąga człowieka jest drugi człowiek, który całym swoim życiem świadczy o mocy Bożej i żywej relacji z Nim. Jest to prawda i radość, która wypływa z jego wnętrza. 

Dzisiejszy świat nie potrzebuje już tylko sprawnej mowy o Jezusie i zbawieniu. Potrzebuje autentyczności i przejrzystości. Mój niezwykły gość jest przykładem tego, że ewangelizacja jest stylem życia, często wymagającym od nas otwartości na improwizację w działaniu z Duchem Świętym. 

Agata Wartak, kobieta sukcesu, z wykształcenia psycholog, na co dzień jest Prezes Zarządu w Netmove liderka wspólnoty „Formacja Transformacja” i vlogerka. Jej przygoda z Bogiem rozpoczęła się na Sri Lance, gdzie doświadczyła Jego miłości i nadnaturalnego działania. W każdym dniu stara się być pięknym i radosnym świadectwem w różnych obszarach życia.

“Gdy ludzie widzą, że są ewangelizowani, to mają poczucie dokonywanej na nich przemocy. Wkładanie im do głowy sloganów, pouczanie i wytykanie błędów nie pozostawia odbiorcy poczucia wolności, a tylko wrażenie przyparcia do ściany. A sam Bóg daje nam wolny wybór i czeka, aż sami zdecydujemy, czy przyjmiemy zbawienie”.

“Kościół może być prototypem lepszego świata! Gdy Kościół będzie działać w ponadnaturalny sposób i będzie do szpiku przesiąknięty Jego miłością, to będzie się objawiało Jego Królestwo. Wtedy już nie będzie miejsca na to co ciemne i złe”.

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

9 Komentarzy

 1. Beata Zet pisze:

  Cudowna, inspirujaca i zwyczajnie niezwyczajna rozmowa. Jest przestrzeń na bycie soba. Jesteście Kochane, wierne sobie i Panu Bogu któremu służycie!Naprawdę wyjatkowa i ubogacajaca wymiana myśli i osobistych przeżyć!Dziękuję ♥️

 2. Christine Spyra pisze:

  Gdziekolwiek jesteś na świecie, zabierasz twoje serce że sobą.Nastawienie serca jest najważniejsze. Bóg zna nasze serce, Bóg znał też serce Dawida i był On jemu tak bliski, mimo Dawida upadków.

 3. Christine pisze:

  Słuchałam z zafaszynowaniem waszej rozmowy Agaty W z Agatą SJaka płynna i pełna wiary i chęci służenia Bogu rozmowa. Jesteście obydwie wspaniałymi liderami i uczę się o was tak dużo, myślę, ja też tak chcę. Waszą rozmowę z tematem uzdrowien też 2 razy słuchałam, jakie dotknięcie Boga na Sri lance a potem już nie ma zatrzymania, tylko do przodu.. Bóg w nas nadzieja Chwały..Jestem w tej chwili w Polsce, mieszkam od 34 lat w Niemczech ale tęsknię za takimprowadzeniem Boga albo podobnym i zmęczone jestem takim sztucznym ewangelizowaniem, pragne byc taka naturalna jak wy obydwie jestescie. Odwirdzilam tutaj Oazę w Jastrzębiu Zdrój, past Leszka Moche, było wspaniałe. Spotkam też w Sobotę Ele i Przemka Siewniakow którzy tutaj są zaproszeni. Jaki zaszczyt ! A później napelniona odwiedzę dopiero mamę w opolskim na kilka dni..Jezus jest naszą jedyną nadzieja, dla nich i dla nas wszystkich.Pozdrawiam, Krysia

 4. Ania pisze:

  Agatko droga to taki fantastyczny pomysł i wykonanie i forma – pozwalająca na odsłuchiwanie odcinków na podcast, dlatego chciałam sie spytać co zrobić aby na nowo działała. Przy okazji dodam, że nawet na YouTube jak wchodzi się na playlistę Tłusta Owca to tez nie można znaleźć wszystkich podcastów. Nie wiedząc, co mogę zrobić aby znowu się synchronizowaly na Podcast, zapytałam innych pod jednym z Twoich filmików, u których tez sie nie pojawiają na Podcast i ktoś poradził aby bezpośrednio Ciebie spytać. To taki fantastyczny materiał i forma przekazu – gdyż właśnie ułatwia słuchanie w drodze bez przerywania gdy np. siada internet i oszczędna dla baterii – gdyż słuchając z telefonu trzeba mieć wciąż włączony ekran YT i wtedy bardzo szybko rozładowuje sie bateria.

 5. Ania pisze:

  Agatko chciałam sie spytać bo po 19.04 te podcasty nie pojawiają się już w tej dogodnej formie do odsłuchania bez internetu w plenerze czyli na podcast. Czy coś sie zmieniło? Są dostępne jedynie na YT.

  1. Agata pisze:

   Aniu, wszystkie podcasty Tłustej Owcy w formie do słuchania i teraz w wersji video, są na stronie agatastrzyzewska.com 🙂 Odcinki są również dostępne na moim kanale na YouTube 🙂

 6. Monika jec pisze:

  Bardzo Buddujace Slowa Macie Agata z Agata .

 7. Kazimierz pisze:

  Piękny odcinek programu, wspaniały człowiek, Agata inspiruje, dodaje odwagi,pokazuje jak obcować z Bogiem w bliskości i czyni to bardzo subtelnie. Przejrzystość siebie o której była mowa, zapach Boga to już jest bardzo bliska relacja, powiedział bym więź, tu nie ma miejsca na jakieś improwizację, ale na czysty i bliski kontakt z naszym Panem. Oglądałem kiedyś film,bardzo dawno, jeszcze za młodych lat pt: Zapach kobiety, nie pamiętam wątku, ale do dzisiaj pamiętam że główny bohater był nie widomy.Tak jak my nie widzimy Boga, ale możemy go widzieć oczami wiary.Dziękuję za piękne świadectwo.:)

 8. Ania pisze:

  Tak sobie myślę, że trudno jest zmieniać tę codzienną rzeczywistość i wpuścić Boga do domu. I choć jest trudno to staram się to robić. Podobnie jak u Agaty Pan przemówił do mnie za granicą w Londynie przez krzyż…..długa historia. Pan przemawia do mnie w różnych rzeczywistościach. W kościele podczas kazania czy na wspólnotowym uwielbieniu, czy w domu. I jak słucham Agatko Twoich 5 rano. Najpiękniejsze jest to, że dla Niego liczy się człowiek a nie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.