Jak pościć? Moje doświadczenia z postem

O czym jest ten odcinek:

Zawsze interesowało mnie – jak to jest, że są Przebudzenia Duchowe w jednych rejonach świata, a w innych nie. Dlaczego w życiu niektórych ludzi Bóg objawia swoją moc, a inni Go nie doświadczają. 

Okazuje się, że post i modlitwa jest jedną z kluczowych kwestii, aby doświadczać działania Boga. Biblia jest pełna przykładów ludzi, którzy pościli np. Daniel. Sam Jezus też pościł, bo chciał zrozumieć Bożą wolę i ją wypełniać. W czasie postu pokazujemy Bogu, że On jest dla nas ważniejszy niż jedzenie i sprawy materialne. Pokazujemy, że Jego stawiamy na pierwszym miejscu w swoim życiu.

W tym odcinku opowiadam, jak ja sama przeżywam post, jak reaguje mój organizm i jakie były moje pierwsze doświadczenia w tej dziedzinie. Mówię o takich praktycznych rzeczach jak np. przygotować swój organizm do tego czasu, jak radzić sobie z kryzysami w czasie postu, co jeść, albo czego unikać żeby wytrwać. 

Post ma wpływ na nasze ciało, na naszą psychikę i naszego ducha. Bóg może dokonywać niesamowitych rzeczy w naszym życiu w czasie postu – zmieniać nasze myśli, może dokonać jakiegoś przełomu a nawet uzdrowić nasze ciało. Opowiadam jakich błogosławieństw ja osobiście doświadczam w czasie postu, jak Bóg mnie wycisza, uzdrawia i przemienia.

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

8 Komentarzy

 1. Marcela pisze:

  Mega, dzięki Agata. Kolejne potwierdzenie, że mam wejść na post.

 2. Zbyszek pisze:

  Jest teraz coraz bardziej “modny” tzw. POST PRZERYWANY. Polega to na jedzeniu w ciągu dnia tylko przez kilka godzin, a reszta doby jest bez jedzenia. Czyli np. spożywa się 2-3 posiłki w ciągu 8 godzin, a przez 16 godzin nie je się/nie podjada się… Są w internecie materiały o tym; też takie medyczne dowodzące korzyści z takiego cyklu jedzenia/niejedzenia (np. jest to dobra sprawa dla osób zagrożonych cukrzycą).

 3. Anna pisze:

  Na początku mojej drogi z Bogiem mój mąż w czasie osobistej,wieczornej modlitwy, dostał słowo żeby pościć przez 10 dni na wodzie. Chciałam jako dobra żona dołączyć do niego. Po 3 dniach mordęgi zrezygnowałam. To był post dla niego.Bóg w tym czasie uzdrawiał jego wątrobę.

 4. Tomek pisze:

  Czytałem książkę Franklina w 2016 r. Byłem wtedy w słabym miejscu w życiu. Pościłem 3 tyg… O 3 jabłkach na dzień i wodzie choć muszę stwierdzić, że zawiodlem się potem, bo przełom jakiego oczekiwałem nie był tak spektakularny jak np. opisy cudów po poście w książce Franklina. Dziś na to inaczej patrzę. Z przyjemnością do książki wrócę i do postów.Dziękuję za podcast.

  1. Henryka pisze:

   Jabłka wzmagają apetyt!

 5. Henryka pisze:

  Post dr Dąbrowskiej jest rewelacyjny. Robiłam raz w życiu i czułam się świetnie. Fizycznie. Duchowo również, ponieważ Bóg pokazał mi wiele moich skrytych grzechów.Przygotowuję się do następnego postu 40 – dniowego według dr Dąbrowskiej.Przy pierwszym poście zrobiłam bardzo poważny błąd – źle z niego wychodziłąm, a to jest ważniejsze niż samo przeprowadzenie postu.https://www.youtube.com/watch?v=RBnAijZDOic

 6. Monika jec pisze:

  Tak Chce Pościć Od słodyczy sobie odpuścić

 7. Bartek pisze:

  Czesc Agata, mogłabys mi podesłać gotowy plan żywienia oparty na warzywach, mojej mamie by się to przydało, na email?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.