Ewangelia na ulicy

O czym jest ten odcinek:

Do czego powołał nas Bóg? Czy głoszenie ewangelii w miejscach publicznych nie powinno być podstawą naszego życia chrześcijańskiego?

Jednym z takich miejsc jest ulica, gdzie z jednej strony jest tam pełno zabieganych przechodniów, a z drugiej – dom dla tych, którym życie się rozsypało. Właśnie do takich ludzi posyła nas Jezus – słabych, bezbronnych, odrzuconych przez społeczeństwo. Jednak pomoc i głoszenie ewangelii ludziom bezdomnym i uzależnionym musi być mądra. Praca na ulicy wiąże się z ogromnym wyzwaniem, jest trudna i wymaga pokonywania wewnętrznych barier, ale równocześnie niesie ze sobą potężne błogosławieństwa.

Pastor Paweł Bukała, z którym dziś rozmawiam, to człowiek, który jest twórcą Kościoła Ulicznego w Warszawie. Paweł realizuje swoją pasję również jako Dyrektor Ośrodka “Nowy Początek” – miejsca nadziei, w którym niesie się pomoc ludziom bezdomnym i uzależnionym. Razem z żoną Martą, prowadzą też wspólnie Kościół Genesis.

Rozmawiamy o specyfice pracy w Kościele stworzonym dla ulicy oraz poruszamy świadectwa osób, których życie zostało odmienione dzięki ewangelii. W tym podcaście dowiesz się też, jak przebiega proces dalszego prowadzenia tych ludzi, by rzeczywiście mogli rozpocząć nowe, lepsze życie.

Dobre linki:

STRONA: Kościół Genesis
STRONA: Kościół Uliczny
FANPAGE: Paweł Bukała
STRONA: Misja “Nowy początek”
FILM: Kościół Uliczny w Gdańsku
FILM: Po co Ci Kościół?

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.