Kroki wiary

O czym jest ten odcinek:

Pana Boga możemy utożsamiać z kochającym rodzicem, który wszczepia różne idee i plany w umysły oraz serca swoich dzieci, następnie zachęca je do zrobienia pierwszego kroku w realizacji pragnienia kiełkującego w ich sercach, aby finalnie z radością patrzeć na owoce, które wydało drzewo zrodzone z tego malutkiego ziarenka. Na początku naszego chrześcijańskiego życia jesteśmy jak małe dzieci, które się potykają, próbują setki razy wielu rzeczy – raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem. Chodzi w tym, aby próbować, bo tak kreuje się nasza współpraca z Bogiem ku dobremu. W chodzeniu bożymi ścieżkami ważne jest aby „wyjść z łodzi” swojego lęku, perfekcjonizmu czy poczucia niedoskonałości, gdyż wtedy Pan Jezus może wziąć nas za rękę i poprowadzić po wodzie w cudowną podróż.

„Marzenie to jest coś co może się spełnić, może się nie spełnić. Jeśli coś jest tak naprawdę ważne dla Ciebie to niech to nie będzie Twoim marzeniem, tylko zaplanuj to, niech to będzie Twój plan”.

Rozmawiam z Joanną Kupczyńską – liderka chrześcijańskiego zespołu „Fisheclectic”, nauczycielka angielskiego w gorzowskiej szkole, żoną oraz mamą. Jej przygoda w stawianiu małych kroków wiary zaczyna się gdy jest nieśmiałą, niepewną siebie nastolatką, z wielkim marzeniem o śpiewaniu i graniu w zespole. Dziś, będąc dorosłą kobietą Joanna patrzy wstecz na to, jak Bóg tworzył w jej życiu przełomy, pomagał radzić sobie z przeciwnościami losu, inspirował świeże pomysły na twórczość, dawał kościół, w którym mogła się bezpiecznie rozwijać oraz poznawać siebie. Mówi na temat swojego muzycznego obdarowania i drogi do jego odkrywania oraz jaką rolę odkrywała w tym procesie jej rodzina.

Rozmawiamy o współpracy Panem Jezusem, o tym, jakich błędów unikać, kiedy wchodzimy w życiowe obdarowanie, jak wychodzić ze strefy komfortu i podążać w zaufaniu za Bogiem.

Zapraszam do posłuchania!

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.