Kroki wiary

O czym jest ten odcinek:

Pana Boga możemy utożsamiać z kochającym rodzicem, który  wszczepia różne idee i plany w umysły oraz serca swoich dzieci, następnie zachęca je do zrobienia pierwszego kroku w realizacji pragnienia kiełkującego w ich sercach, aby finalnie z radością patrzeć na owoce, które wydało drzewo zrodzone z tego malutkiego ziarenka. Na początku naszego chrześcijańskiego życia jesteśmy jak małe dzieci, które się potykają, próbują setki razy wielu rzeczy – raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem. Chodzi w tym, aby próbować, bo tak kreuje się nasza współpraca z Bogiem ku dobremu. W chodzeniu bożymi ścieżkami ważne jest aby „wyjść z łodzi” swojego lęku, perfekcjonizmu czy poczucia niedoskonałości, gdyż wtedy Pan Jezus może wziąć nas za rękę i poprowadzić po wodzie w cudowną podróż.

„Marzenie to jest coś co może się spełnić, może się nie spełnić. Jeśli coś jest tak naprawdę ważne dla Ciebie to niech to nie będzie Twoim marzeniem, tylko zaplanuj to, niech to będzie Twój plan”.

Rozmawiam z Joanną Kupczyńską – liderka chrześcijańskiego zespołu „Fisheclectic”, nauczycielka angielskiego w gorzowskiej szkole, żoną oraz mamą. Jej przygoda w stawianiu małych kroków wiary zaczyna się gdy jest nieśmiałą, niepewną siebie nastolatką, z wielkim marzeniem o śpiewaniu i graniu w zespole. Dziś, będąc dorosłą kobietą Joanna patrzy wstecz na to, jak Bóg tworzył w jej życiu przełomy, pomagał radzić sobie z przeciwnościami losu, inspirował świeże pomysły na twórczość, dawał kościół, w którym mogła się bezpiecznie rozwijać oraz poznawać siebie. Mówi na temat swojego muzycznego obdarowania i drogi do jego odkrywania oraz jaką rolę odkrywała w tym procesie jej rodzina. 

Rozmawiamy o współpracy Panem Jezusem, o tym, jakich błędów unikać, kiedy wchodzimy w życiowe obdarowanie, jak wychodzić ze strefy komfortu i podążać w zaufaniu za Bogiem. 

Zapraszam do posłuchania!

        DOBRE LINKI:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

2 Komentarzy

  1. Elżbieta pisze:

    Witaj! Dziękuję za Twoje maile.Chcialam się podzielić swoimi spostrzeżeniami.Kilka lat temu, kiedy mój świat zawalił się, usiadłam na przeciwko obrazu Jezusa i powiedziałam:” Panie Jezu! Weź mnie za rękę i poprowadź swoją drogą, wszystko co mam i posiadam Tobie oddaję”.Nie spodziewałam się że to będzie taka droga.Dopiero po jakimś czasie , dotarło do mnie, że musiałam na nowo narodzić się,I tak jak Pani Joanna, byłam skrytym, cichym dzieckiem, musiałam nauczyć się żyć i chodzić z Bogiem ( do tej pory się uczę), zaczęłam jeździć w różne miejsca aby zrozumieć ,co Jezus mówi do mnie, czytać Pismo Święte i odkrywać Wolę Bożą ( chociaż nie do końca to potrafię). Przez tą pandemię, musiałam zrezygnować z wielu spotkań. Bóg każdego z nas, przygotowuje inaczej do pełnienia służby. Małymi kroczkami ,do przodu. Po napisaniu i wydaniu mojej pierwszej książki , usłyszałam od jednego Księdza:”Przeszłaś mocną, drogę krzyżową. Tak w skrócie, chciałam pokazać przemianę, jaką Pan zrobił we mnie.Pozdrawiam Ela J.

  2. Renata pisze:

    Myślę, że właśnie teraz mam taki czas, kiedy Bóg mnie popycha do pewnych działań i rozbudza pragnienia mojego serca.Dlatego właśnie zdecydowałam się na Szkołę Pasji i Wizji, chociaż wcale tego nie planowałam. Mam wrażenie powolnego klarowania się nowej sytuacji. Po raz kolejny słyszę o tym,aby wyjść z łodzi. Natomiast piosenki zespołu Fisheclectic to również był dla mnie dar od Boga, kiedy “przypadkiem” natrafiłam na ich piosenki na YouTube.Piosenka pt.”Stół”,sprawiła, że po raz pierwszy dotarło do mnie,że Bóg mnie NAPRAWDĘ kocha i jestem dla Niego ważna, a pozostałe sprawiły, że natychmiast kupiłam płytę:) Dziękuję Wam Boże Kobiety za to, że podjęłyście się wyjścia z łodzi i działań prowadzących innych do samego Boga:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.