Zostaw to, co znasz – Abraham część 1

Z tego filmu dowiesz się:

  • Do czego Bóg wezwał Abrahama
  • W jaki sposób Abraham odebrał Boże powołanie
  • Jaki jest zamysł Boga odnośnie Twojego życia
  • Kto jest źródłem zaopatrzenia w Twoim życiu

Myślę, że Abraham był kluczową postacią, w zrozumieniu tego, na czym polega życie z wiary. Paweł określa go jako tego, który zaufał. On pokazał nam drogę, którą mamy iść. Zrozumienie tej drogi pomoże nam w tym, byśmy my mogli Bogu bardziej zaufać, mieć taką odwagę jak Abraham i iść za Bożym głosem. Abraham został wezwany przez Boga do tego, aby zostawić wszystko to, co znał, nie polegać na swoich zasobach, by zaufać całkowicie Panu Bogu i pójść za Nim. Ludzie często polegają w życiu na swoich zasobach, na swojej majętności, na układach, czy innych ludziach, jednak źródło naszego zaopatrzenia jest w Bogu.

Ostatnio czytam książkę “Abraham” Swindolla Charlesa, która zachęciła mnie do nagrania całej serii odcinków o Abrahamie. Ta książka, to głęboka analiza tego, jak Abraham żył, jak mógł myśleć i jakie podejmował decyzje. Jestem przekonana, że zrozumienie go i jego drogi za Bogiem, może nam pomóc podążać Bożą ścieżką i służyć swoim własnym życiem. Poniżej pierwszy odcinek z tej serii. Zapraszam do wysłuchania go i komentowania.

I Pan powiedział do Abrama: Wyjdź z twojej ziemi i od twojej rodziny, i z domu twego ojca do ziemi, którą ci pokażę. A uczynię z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i rozsławię twoje imię, i będziesz błogosławieństwem. I będę Błogosławić tym, którzy tobie będą błogosławić; a tych, którzy przeklinają ciebie, będę przeklinać. W tobie będą błogosławione wszystkie narody ziemi. Wyszedł więc Abram, jak mu PAN rozkazał…

Rdz 12,1-4

A Ciebie do czego Pan Bóg zachęca? Czy polegasz całkowicie w swoim życiu na Bogu, czy raczej na swoich zasobach, albo na innych ludziach? Czy żyjesz w świadomości, że Bóg ma plan dla Twojego życia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.