Jak się uwolnić?

Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo często spotykam się z rozumieniem wolności, jako swobody robienia wszystkiego, na co ma się ochotę. Z drugiej strony kościół dość mocno podkreśla to, że wówczas o nie wolność, a samowola lub niesforność. Niekiedy w naszych głowach pojawiają się wówczas obiekcje jak rozumieć pojęcie wolności. Powstaje wrażenie, że wolno nam robić i mówić wszystko, a niewolą jest jakiekolwiek ograniczanie tej wolności.

Lubię ulepszać, naprawiać, zmieniać. Ludzie co jakiś czas pytają mnie dlaczego w tym wieku zdecydowałam się na aparat ortodontyczny. Oprócz efektu wizualnego ten krok ma dla mnie również inne, duchowe znaczenie. Tak jak możemy zmienić to co zewnętrzne, powinniśmy też zmieniać to co wewnętrznie. Tak naprawdę powinniśmy najpierw skupić się na tym drugim.

Czym jest wolność oraz zniewolenie w duchowym znaczeniu? Co mówi o tym Pismo Święte?

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

J 8, 34-36

 Z tego filmu dowiesz się:

 • co wspólnego mają wolność i aparat ortodontyczny
 • czym jest zniewolenie w świetle Pisma Świętego
 • dlaczego zabranie wolności jest tym samym jej początkiem
 • czy pójście za Jezusem jest obciążeniem i ograniczeniem

Czy pozwalasz Bogu się zniewolić? Czy realizujesz Jego plan na swoje życie? Czy widzisz w tym prawdziwą wolność? Jak zapatrujesz się na biblijne pojęcie wolności i zniewolenia? Może widzisz jakieś inne, dodatkowe rozumienie tych rzeczy? Chętnie posłucham Twojej opinii 🙂

2 Responses

 1. agata pisze:

  Witam Pani Agatko.

  Wiem ze bog ma dla mnie najlepszy plan bo slysze jaki mi to mówią ze ma wiele łask ze kest czuly i kochany. Ale ja to tylko wiem. Za kazdym razem kiedy Bogu oddaje życie to i tam sie nie zmienia.
  Moje mysli ktore przechodza przezemnie to mnie zniewala a slowo boze wogole nie wchodzi. Nie wiem czy pani tu odczyta ta wiadomosc. Ale jakos tak czulam ze musze tu to napisać.
  Pozdrawiam Agata

  1. Agata pisze:

   Nie poddawaj się. To proces, by ludzkie myślenie z nas wyciekło i zostało zastąpione Bożym. Codziennie studiuj Biblie i proś Ducha Świętego, by Cię zmienił, uświęcił i przemienił myślenie. To się stanie szybciej niż myślisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.