Jak się uwolnić?

Udostępnij:

Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo często spotykam się z rozumieniem wolności, jako swobody robienia wszystkiego, na co ma się ochotę. Z drugiej strony kościół dość mocno podkreśla to, że wówczas o nie wolność, a samowola lub niesforność. Niekiedy w naszych głowach pojawiają się wówczas obiekcje jak rozumieć pojęcie wolności. Powstaje wrażenie, że wolno nam robić i mówić wszystko, a niewolą jest jakiekolwiek ograniczanie tej wolności.

Lubię ulepszać, naprawiać, zmieniać. Ludzie co jakiś czas pytają mnie dlaczego w tym wieku zdecydowałam się na aparat ortodontyczny. Oprócz efektu wizualnego ten krok ma dla mnie również inne, duchowe znaczenie. Tak jak możemy zmienić to co zewnętrzne, powinniśmy też zmieniać to co wewnętrznie. Tak naprawdę powinniśmy najpierw skupić się na tym drugim.

Czym jest wolność oraz zniewolenie w duchowym znaczeniu? Co mówi o tym Pismo Święte?

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

J 8, 34-36

 Z tego filmu dowiesz się:

  • co wspólnego mają wolność i aparat ortodontyczny
  • czym jest zniewolenie w świetle Pisma Świętego
  • dlaczego zabranie wolności jest tym samym jej początkiem
  • czy pójście za Jezusem jest obciążeniem i ograniczeniem

Czy pozwalasz Bogu się zniewolić? Czy realizujesz Jego plan na swoje życie? Czy widzisz w tym prawdziwą wolność? Jak zapatrujesz się na biblijne pojęcie wolności i zniewolenia? Może widzisz jakieś inne, dodatkowe rozumienie tych rzeczy? Chętnie posłucham Twojej opinii 🙂

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.