Wyznawanie grzechów – Dyscypliny Życia Duchowego #10

Kolejna lekcja z serii Dyscypliny Życia Duchowego. Wyznawanie grzechów prowadzi bezpośrednio do oczyszczenia. Wyznając winy pozbywamy się zbędnego balastu, który ciąży na naszej duszy. Kiedy cierpi dusza, cierpi również ciało. Mając niewyznane winy jesteśmy niepewni, przygnębieni, mamy poczucie winy, nasze ciało jest słabe i częściej zapadamy na różne choroby.

Podczas wyznawania swoich grzechów jesteśmy oczyszczani i przemieniani najpierw wewnętrznie, w naszym duchu. Następnie następuje przemiana zewnętrzna, manifestowana przez nasze zachowanie. Jak dobrze wyznawać grzechy, aby poczuć prawdziwe odrodzenie i oczyszczenie?

Bóg do wyznania grzechów nie potrzebuje ludzkiego pośrednika (poza Jezusem Chrystusem). Jednak Pismo Święte mówi o tym, by oprócz osobistej rozmowy ze Stwórcą, mówić o swoich grzechów sobie nawzajem. Drugi człowiek może być pomocny by wysłuchać, doradzić w tym co zrobić by nie grzeszyć oraz by wspólnie uwielbiać naszego Pana.

Wyznaj swoje grzechy bezpośrednio do Boga lub zrób to razem z drugą osobą. Niech to będzie modlitwa prosto z serca, a nie posługiwanie się wyuczonymi modlitwami. Podczas takiej modlitwy mów swoim słowami – Bóg jest żywą istotą.

Całą serię filmów z cyklu Dyscypliny Życia Duchowego możesz znaleźć tutaj.

Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. 

(Jk 5, 16)

 Z tego filmu dowiesz się:

  • jak możemy oczyścić swoją duszę
  • dlaczego tak ważne jest wyznawanie grzechów

  • czy podczas spowiedzi potrzebujemy pośredników

  • w jaki sposób dobrze wyznać swoje winy

Prawdziwe wyznawanie grzechów nie jest tak trudne jak się początkowo może wydawać. Czy potrafisz prosto z serca mówić o tym, co złe? Robisz to tylko w odosobnieniu, a może wyznajesz winy razem ze swoimi współbraćmi? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

To może Cię zainteresować:

→ William Law – Poważne wezwanie do pobożnego i świętego życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.