Jak się nauczyć miłości?

Jak się nauczyć miłości?

Opowiada Agata strzyżewska

W Biblii jest napisane, że miłość oziębnie. Właśnie to obserwujemy dziś wśród ludzi. Niewątpliwie dołożył się do tego również coronavirus, przez którego ludzie zaczęli się bać siebie nawzajem, zamykać w domach, izolować, unikać. Zaczęli postrzegać rzeczywistość w ten sposób, że zagrożenie przychodzi od innych ludzi i że mogą umrzeć poprzez kontakt z drugim człowiekiem. Był taki czas, że w ogromnych miastach były puste ulice, ludzie nie wychodzili z domu, nie odwiedzali nawet swojej rodziny ani przyjaciół. Kościoły się pozamykały, a ludzie nie spotykali się razem, nawet w małych grupkach. To wszystko spowodowało, że ludzie teraz również izolują się od siebie, odsuwają się, dystansują, nie dążą do relacji, nawet chrześcijanie.

DOBRE LINKI:

Jezus to wszystko przewidział. Unikanie głębszych relacji, zamykanie się w sobie to niestety powszechne zjawisko. Wytworzyły się podziały wśród ludzi. Bardzo łatwo przychodzi ocenianie i krytykowanie innych. Diabeł jest reżyserem tego wszystkiego i manipuluje w ten sposób ludźmi. A miłość, o jakiej naucza nas Jezus w 13 rozdziale 1-go Listu do Koryntian – wygasa. Jak temu zaradzić?Jak kochać? Jak nauczyć się okazywać miłość innym, tak by oni czuli się naprawdę kochani?

Mam dla Ciebie dobrą nowinę – jest recepta na miłość! Jaka? Posłuchaj tego podcastu.

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

5 Komentarzy

 1. Małgorzata pisze:

  Dziękuję że mogę brać udział w tym Bożym dziele i uczyć się jak Kochać i być kochanym chwała Panu za ten projekt

 2. Marzena pisze:

  Agatko Miłość ponad wszystko.”Po miłości was poznają…”Relacje ponad racje…oraz język miłości…Te tematy bardzo rezonujà w moim serduszku. Kocham ludzi…. a miłości uczę się nieustannie. Coraz lepiej wychodzi mi kochanie….”pomimo”Bóg mnie szlifujeOstatnio dostałam podczas modlitwy”szukaj pereł, a nie potyczek”Całuje mocno i błogosławię Cię moja kochana Przyjaciolko

  1. Agata pisze:

   dziękuję za Twoje dzielenie 🙂

 3. Joanna Czapiewska pisze:

  Piękne słowa. Dziękuję.

  1. Agata pisze:

   Pozdrawiam Joanna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.