Duchowe dziedzictwo [odcinek #31]

Subskrybuj:


Skorzystaj z załączonych linków do pomocnych materiałów 

oraz koniecznie zostaw pod spodem swój komentarz!

27 Września: 

Duchowe dziedzictwo

rozmowa z Mateuszem godawą

To niesamowite, kiedy dzieci wyrastające w rodzinie wierzącej, pragną kontynuować duchowe dziedzictwo, jakie otrzymali w domu. Chcą przekazywać żywą wiarę na kolejne pokolenia i budować niejako dynastię wierzących. Aby człowiek mógł uznać swoją rodzinę jako ten dobry przykład godny naśladowania, z pewnością potrzebna jest jej autentyczność i odkrywanie Boga w codzienności, w jakiej my wszyscy żyjemy. Nawet jeśli nie mamy Bożych przykładów w najbliższym otoczeniu, szukajmy swoich mentorów i inspiracji. Przede wszystkim podążajmy do poznania niezwykłego, realnego Boga w codzienności.

W dzisiejszym odcinku podcastu, rozmawiam z młodym Pastorem Kościoła "Woda Życia" z Koszalina - Mateuszem Godawą. Jak sam wspomina, wychowywał się w rodzinie pastorskiej, w której panowała pokojowa atmosfera, gdzie codziennością było uwielbienie Boga. Teraz bardzo to docenia, że jego ojciec - Paweł Godawa, łączył zwykłość człowieka z niezwykłością Boga. Jego zdaniem, aby młodzi ludzie chcieli żyć w autorytecie Boga, muszą ten autorytet znajdować w domu. Mateusz docenia swojego ojca, pioniera Bożego Królestwa w swoim mieście, i jak sam mówi, pragnie być jak jego tata. Dawniej nie sądził, że jest powołany do bycia pastorem i niejako kontynuacji tego, co stworzyli jego rodzice i wspólnota. Dzisiaj określa to jako wielkie dziedzictwo. Posłuchaj historii Mateusza i tego jak odkrywał swoje powołanie. 

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

>