Jak żyć pomimo krytyki innych? 

[odcinek #22]

Subskrybuj:


Skorzystaj z załączonych linków do pomocnych materiałów 

oraz koniecznie zostaw pod spodem swój komentarz!

31 maja: 

Jak żyć pomimo krytyki innych?

rozmowa z ŻonĄ Biskupa


Ten odcinek, jako pierwszy w historii podcastu "Tłusta Owca", możecie zobaczyć także w formie video

Bóg powołuje nas do różnych rzeczy i osobiście nam to objawia. W tym podcaście rozmawiam z Żoną Biskupa o tym, że nie zawsze głos Boga jest tożsamy z głosem innych chrześcijan. Ważne jest by czytać biblię i słuchać, co Bóg ma do powiedzenia w naszym życiu. 

Żona Biskupa, czyli Ewa Wasilewska-Kamińska, jest mamą dwóch synów, chrześcijanką, protestantką i od lat zaangażowana jest w Kościół. Ewa jest doktorem nauk społecznych i wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim. Znana jest jako specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej. Jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, dlatego też w mediach społecznościowych rozpoznawana jest jako Żona Biskupa. 

Ewa w swojej codziennej służbie wspiera kobiety i mówi otwarcie o tym, że występuje zjawisko uciskania kobiet we wszystkich religiach i kulturach. Często w swoich wypowiedziach odważnie podkreśla, że kobiety powinne być traktowane tak samo jak mężczyźni. Ta dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami jest widoczna w różnych aspektach - kobiety mniej zarabiają, często są gorzej traktowane, a w niektórych kościołach uważa się, że nie mogą przemawiać, bo ten przywilej zarezerwowany jest wyłącznie dla mężczyzn. Posłuchaj naszej bardzo inspirującej rozmowy!

Zapraszam!

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

>