Człowieka przyciąga

drugi człowiek [odcinek #18]

Subskrybuj:


Skorzystaj z załączonych linków do pomocnych materiałów 

oraz koniecznie zostaw pod spodem swój komentarz!

3 maja: 

Człowieka przyciąga

drugi człowiek

rozmowa z agatą wartak

Znamy wiele sposobów głoszenia dobrej nowiny o Chrystusie. Jednak często w myślach mamy utarty schemat działania. Od razu przychodzi nam do głowy zorganizowanie eventu ewangelizacyjnego: powiedzenie świadectwa oraz wezwanie do modlitwy oddania życia Jezusowi. Nie jest to zły pomysł. Lecz jest to jedynie narzędzie, w którym nie będzie mocy Bożej, jeśli będziemy rzucać chrześcijańskimi sloganami lub przywdziewać religijną postawę. To co przyciąga człowieka jest drugi człowiek, który całym swoim życiem świadczy o mocy Bożej i żywej relacji z Nim. Jest to prawda i radość, która wypływa z jego wnętrza. Dzisiejszy świat nie potrzebuje już tylko sprawnej mowy o Jezusie i zbawieniu. Potrzebuje autentyczności i przejrzystości. Mój niezwykły gość jest przykładem tego, że ewangelizacja jest stylem życia, często wymagającym od nas otwartości na improwizację w działaniu z Duchem Świętym. Agata Wartak, kobieta sukcesu, z wykształcenia psycholog, na codzień jest Prezes Zarządu w Netmove liderka wspólnoty „Formacja Transformacja” i vlogerka. Jej przygoda z Bogiem rozpoczęła się na Sri Lance, gdzie doświadczyła Jego miłości i nadnaturalnego działania. W każdym dniu stara się być pięknym i radosnym świadectwem w różnych obszarach życia. 

"Gdy ludzie widzą, że są ewangelizowani, to mają poczucie dokonywanej na nich przemocy. Wkładanie im do głowy sloganów, pouczanie i wytykanie błędów nie pozostawia odbiorcy poczucia wolności, a tylko wrażenie przyparcia do ściany. A sam Bóg daje nam wolny wybór i czeka, aż sami zdecydujemy, czy przyjmiemy zbawienie".

"Kościół może być prototypem lepszego świata! Gdy Kościół będzie działać w ponadnaturalny sposób i będzie do szpiku przesiąknięty Jego miłością, to będzie się objawiało Jego Królestwo. Wtedy już nie będzie miejsca na to co ciemne i złe".

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

>