Ewangelia na ulicy [odcinek #16]

Subskrybuj:


Skorzystaj z załączonych linków do pomocnych materiałów 

oraz koniecznie zostaw pod spodem swój komentarz!

19 kwietnia: 

Ewangelia na ulicy

rozmowa z Pawłem Bukałą

Do czego powołał nas Bóg? Czy głoszenie ewangelii w miejscach publicznych nie powinno być podstawą naszego życia chrześcijańskiego? Jednym z takich miejsc jest ulica, gdzie z jednej strony jest tam pełno zabieganych przechodniów, a z drugiej - dom dla tych, którym życie się rozsypało. Właśnie do takich ludzi posyła nas Jezus - słabych, bezbronnych, odrzuconych przez społeczeństwo. Jednak pomoc i głoszenie ewangelii ludziom bezdomnym i uzależnionym musi być mądra. Praca na ulicy wiąże się z ogromnym wyzwaniem, jest trudna i wymaga pokonywania wewnętrznych barier, ale równocześnie niesie ze sobą potężne błogosławieństwa.

Pastor Paweł Bukała, z którym dziś rozmawiam, to człowiek, który jest twórcą Kościoła Ulicznego w Warszawie. Paweł realizuje swoją pasję również jako Dyrektor Ośrodka "Nowy Początek" - miejsca nadziei, w którym niesie się pomoc ludziom bezdomnym i uzależnionym. Razem z żoną Martą, prowadzą też wspólnie Kościół Genesis. Rozmawiamy o specyfice pracy w Kościele stworzonym dla ulicy oraz poruszamy świadectwa osób, których życie zostało odmienione dzięki ewangelii. W tym podcaście dowiesz się też, jak przebiega proces dalszego prowadzenia tych ludzi, by rzeczywiście mogli rozpocząć nowe, lepsze życie.

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

>