Czy trudno być mężczyzną? [odcinek #13]

Subskrybuj:


Skorzystaj z załączonych linków do pomocnych materiałów 

oraz koniecznie zostaw pod spodem swój komentarz!

29 marca: 

Czy trudno być mężczyzną?

rozmowa z bogdanem pszczołą

Surowe cegły, brak kwiatów. Piłkarzyki, grupy wojowników... Co to za dziwne miejsce, zapytasz, zwłaszcza, jeśli jesteś kobietą :) Najlepsze, w jakim czują się mężczyźni! Tak wygląda pewien kościół w Katowicach, którego większą część stanowią Boży faceci. Z pomocą mojego dzisiejszego gościa zmierzyli się z wszechobecnym, również w kościele, kryzysem męskości. Znaleźli w sobie (i w Panu Bogu) chęci i odwagę, i zaangażowali się w życie praktycznej wiary. Nie myślcie sobie jednak, że w tym kościele kobiety „milczą”. Kobieca wrażliwość uzupełnia to, w czym mężczyźni z natury są słabsi – dobre, zdrowe i głębokie relacje między wierzącymi.

DOBRE LINKI:
W tym podcaście dowiecie się również:
  • Z czym zmagają się wierzący mężczyźni.
  • Jak wyglądają spotkania w „męskim” kościele.
  • Co ma odwaga do wiary.
  • Jak wygląda kościół i uczniostwo na bliskim wschodzie.

Bogdan prowadzi Instytut Rozwoju Mężczyzny. Pracuje z mężczyznami (i kobietami), pomagając rozwiązywać dylematy wierzących we współczesnym świecie. Pomaga im odnaleźć cel, obrać kierunek i robić to, co należy zrobić, według Bożego zamysłu i obdarowania. Skąd pomysł na taką misję? „Modliłem się na kolanach, pytając Boga o powołanie. Zobaczyłem w wizji mężczyzn, pokutujących (…), powstających...”. Nie był pewien, czy dobrze zrozumiał, więc prosił o potwierdzenie, najlepiej od dwóch osób, z krwi i kości. Pan Bóg szybko dał to, o co poprosił i w 2006 roku, ze wsparciem żony Johanki zaczęli działać. Od tamtego czasu zadziało się wiele dobrego, w kraju i zagranicą. Posłuchajcie sami!

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

>